Akcesoria i przybory medyczne, które warto mieć w domu

O zdrowie trzeba dbać nawet wówczas, gdy czujemy się doskonale i nie mamy żadnych objawów czy dolegliwości. Z wiekiem nasz organizm staje się coraz bardziej podatny na różnego rodzaju schorzenia, a im szybciej je wykryjemy, tym skuteczniejsze będzie leczenie lub nawet wyeliminowanie pewnych chorób. Dziś podpowiemy, jakie akcesoria medyczne warto mieć w domu, aby kontrolować swój stan zdrowia na bieżąco i leczyć pierwsze, jeszcze łagodne objawy chorób.

Ciśnieniomierz

To akcesorium pozwoli zawczasu wykryć problemy z ciśnieniem, które mogą być zwiastunem poważniejszych chorób takich jak choroba wieńcowa, niewydolność serca, a nawet prowadzić do udaru mózgu czy zawału serca. Ciśnienie krwi warto mierzyć przynajmniej raz na tydzień, najlepiej zaraz po przebudzeniu, a także za każdym razem, gdy czujemy się gorzej. Dobrze jest też zapisywać wyniki, aby w przypadku zauważenia pewnych odchyleń od normy, móc przedstawić historię pomiarów lekarzowi.

Cena domowego ciśnieniomierza to ok. 150zł.

Glukometr

Kolejnym przyrządem medycznym, który warto mieć w domu, jest glukometr. Służy on do pomiaru cukru we krwi, dzięki czemu pozwala szybko wykryć problemy, które mogą przerodzić się w poważną chorobę, jaką jest cukrzyca. Badanie glukometrem polega na nakłuciu opuszki palca i umieszczeniu krwi na pasku, który następnie wprowadza się do urządzenia mierzącego stężenie glukozy. Sygnałem alarmowym powinien być wynik pomiaru na czczo na poziomie powyżej 70-99 mg/dl (3,9– –5,5 mmol/l). Glukometr przydaje się również kobietom w ciąży, które w ten sposób mogą łatwo kontrolować poziom cukru i szybko zareagować w przypadku przekroczenia dopuszczalnej normy, która może świadczyć o cukrzycy ciążowej.

Dobrej jakości glukometr możemy kupić już w cenie 150-200zł.

Inhalator

To obowiązkowe akcesorium w każdym domu, w którym są małe dzieci oraz osoby, które często mają problemy z infekcjami górnych dróg oddechowych. Inhalator pozwala oczyścić drogi oddechowe za pomocą pary wodnej, w której rozpuszczamy sole lecznicze, zawiesiny lub leki. Inhalacje warto wykorzystywać w takich schorzeniach jak katar, dolegliwości zatok czy kaszel, a także w chorobach krtani. Zaleca się również stosowanie inhalatora w okresie grzewczym, gdy śluzówka gardła i nosa jest sucha i podrażniona, co może prowadzić do nawracających infekcji dróg oddechowych. Zakup inhalatora to wydatek rzędu 150-200zł.

Lampa na podczerwień

Wartym uwagi gadżetem jest również lampa na podczerwień, która emituje ciepło powodujące rozgrzanie tkanek i ich rozszerzanie, przyspieszając przepływ krwi. Tego rodzaju lampa jest powszechnie stosowana przez sportowców i fizjoterapeutów, gdyż ma szereg właściwości prozdrowotnych związanych z układem kostnym i mięśniowym. Nagrzewanie ciała lampą na podczerwień pozwala łagodzić ból oraz zmniejszać stany zapalne tkanek, jest pomocne również w leczeniu reumatyzmu, a także chorób nosa, gardła oraz stłuczeń. Stosowanie lampy przynosi także pozytywne skutki w przypadku problemów skórnych takich jak trądzik czy atopowe zapalenie skóry. Lampę na podczerwień można kupić już w cenie ok. 150zł.

Wymienione w niniejszym artykule przybory medyczne i lecznicze to świetny sposób na zapewnienie sobie zdrowia i jego bieżącą kontrolę. Dzięki temu możemy nie tylko szybko wykryć pierwsze objawy poważniejszych chorób, ale również przyspieszyć czas ich leczenia. Dla wielu osób inwestycja w takie akcesoria to spory wydatek, jednak z pewnością wart tego, aby zadbać o swoje zdrowie. Jeśli brakuje nam środków na zakup takich przyborów, wsparciem może być chwilówka, którą możemy łatwo zaciągnąć przez internet, pamiętając, by spłacić zobowiązanie w ustalonym terminie.