Akcesoria, które ułatwią opiekę nad niemowlęciem

Świeżo upieczeni rodzice zwykle odczuwają duży stres wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny. Pierwsze tygodnie są dla nich prawdziwą szkołą życia, a pomoc bliskich okazuje się w takich sytuacjach niezastąpiona. Sami rodzice mogą natomiast ułatwić sobie wiele czynności pielęgnacyjnych wokół noworodka, inwestując w kilka przydatnych akcesoriów. Dziś podpowiemy, które z nich zasługują na szczególną uwagę.

Elektroniczna niania

To prawdziwy hit, jeśli chodzi o akcesoria dla niemowląt. Elektroniczna niania to urządzenie, które posiada funkcje kamery rejestrującej obraz oraz dźwięk po jednej stronie oraz obrazu i dźwięku po drugiej stronie. W ten sposób rodzice mogą wygodnie “podglądać” swojego śpiącego w łóżeczku maluszka bez konieczności wchodzenia do pokoju, używając do tego aplikacji w telefonie. Elektroniczna niania przekazuje obraz nawet w ciemności, więc możemy z niej korzystać o każdej porze. Dzięki możliwości odsłuchu dźwięków z pokoiku dziecięcego szybko otrzymamy informację, jak tylko nasze dziecko się obudzi lub zacznie płakać. Zaletą tego urządzenia jest to, że możemy znajdować się w najdalszej części naszego domu – na piętrze, w piwnicy czy w ogrodzie, a cały czas będziemy mieć łączność z naszym dzieckiem poprzez obraz i dźwięk. Elektroniczna niania to wydatek rzędu 200-300zł.

Leżaczek bujaczek

Ten gadżet przyda się zwłaszcza mamom, którym brakuje czasu na zajęcie się innymi obowiązkami podczas opieki nad niemowlakiem. Leżaczek bujaczek to świetna rozrywka dla maluszka. Delikatne bujanie uspokaja go i wprawia w dobry humor, a zamieszczony nad głową pałąk z zabawkami pozwala odkrywać otaczający go świat. Wystarczy ułożyć dziecko w leżaczku w widocznym dla rodziców miejscu, włączyć odpowiedni tryb bujania i po chwili można oddać się innym zajęciom bez stresu, że dziecko zaraz zapragnie być na naszych rękach. Za dobrej klasy leżaczek bujaczek zapłacimy od 200 do 400zł.

Elektryczny laktator

To akcesorium z pewnością doceni każda karmiąca mama. Elektryczny laktator pozwala na proste i szybkie odciągnięcie pokarmu z piersi, co w wielu sytuacjach okazuje się prawdziwym zbawieniem. Warto bowiem wiedzieć, że taki odciągnięty pokarm można mrozić, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić naszemu dziecku pożywienie nawet wówczas, gdy w danym momencie mama nie może karmić piersią.

Elektryczny laktator kupimy w cenie od 200zł wzwyż, w zależności od tego, jakich funkcji oczekujemy.

Sterylizator i podgrzewacz

Kolejna nasza propozycja urządzenia, które docenią świeżo upieczeni rodzice, to sterylizator do butelek i smoczków, posiadający jednocześnie funkcję podgrzewacza do pokarmu bez utraty jego wartości odżywczych. To świetne rozwiązanie w przypadku, gdy karmimy dziecko mlekiem matki, które zostało wcześniej rozmrożone. Przydaje się także na późniejszym etapie, gdy karmimy dziecko innym pożywieniem niż to pochodzące od matki. Za takie urządzenie zapłacimy od 150 do 200-250zł.

To tylko kilka propozycji akcesoriów, które mogą ułatwić rodzicom codzienną opiekę nad niemowlakiem. Warto z nich korzystać na co dzień i tym samym cieszyć się w pełni rodzicielstwem oraz mieć poczucie dobrze wykonanych przy dziecku zadań. Jeśli chwilowo brakuje nam środków na zakup takich akcesoriów, pomocna może być pożyczka online w kwocie kilkuset złotych, która bez problemu wystarczy na pokrycie inwestycji w gadżety. Pożyczkę szybko spłacimy, a akcesoria będą nam służyły przez kilka miesięcy, ułatwiając i przyspieszając wiele czynności pielęgnacyjnych.