Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk – czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek placówki bez urządzenia takiego, jak dozownik do dezynfekcji rąk. Zachowanie najwyższego stopnia higieny niejako warunkuje możliwość normalnego funkcjonowania w dzisiejszym świecie, w którym największym zagrożeniem okazał się wirus. Płyn lub żel do dezynfekcji musi się zatem znaleźć na wyposażeniu każdej placówki czy punktu usługowego, jednak butelki są nieporęczne i mniej higieniczne. W poniższym artykule przybliżymy urządzenie, jakim jest bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk.

1. Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk – czy warto się na nią zdecydować?
2. Dozownik do dezynfekcji rąk – czy zawarty w nim płyn jest bezpieczny dla zdrowia i skóry?

Bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk – czy warto się na nią zdecydować?

Jaka sama nazwa wskazuje – tego typu dozownik do dezynfekcji rąk (można go nabyć np. tu: https://lofee.pl/) pozwala na zachowanie najwyższego stopnia higieny. Dzięki korzystaniu z takiego urządzenia nie musimy w ogóle dotykać dozownika, by pobrać żel. Jest to konieczne w miejscach, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą ludzi każdego dnia, co zwiększa ryzyko zakażenia. Jest to szczególnie ważne nie tylko ze względu na zdrowie klientów czy kontrahentów, ale także pod kątem dalszego funkcjonowania placówki. Wystarczy bowiem jedno zachorowanie wśród pracowników, by sparaliżować punkt usługowy na wiele dni. Należy także wspomnieć o eleganckim designie, jakim cechuje się urządzenie do dezynfekcji rąk. Wygląda to znacznie bardziej estetyczni, niż postawiona butelka z płynem do dezynfekcji. Taki automat do dezynfekcji rąk może nawet stanowić dekorację pomieszczenia. Ponadto dyspenser wyposażony jest w akumulator, dzięki czemu będzie pracował wszędzie tam, gdzie zostanie umieszczony. Pojemność 10 litrów wystarczy zaś na 6 000 aplikacji, co sprawia z kolei, że urządzenie jest bardzo wydajne. Dostępna kolorystyka pozwala na dobranie modelu do aranżacji wnętrza – to ważne, by automat do dezynfekcji rąk nie zdominował wystroju, lecz subtelnie się weń wpasował.

Dozownik do dezynfekcji rąk – czy zawarty w nim płyn jest bezpieczny dla zdrowia i skóry?

Wiele osób wciąż obawia się o to, czy podawany przez dozownik do dezynfekcji rąk płyn jest aby na pewno bezpieczny dla zdrowia i skóry rąk. Otóż warto wiedzieć, że na rynku istnieją płyny do dezynfekcji rąk, które nie tylko zapobiegają wysuszaniu naskórka, ale dzięki bogatemu składowi wręcz nawilżają i pielęgnują delikatną skórę rąk. Odpowiada za to między innymi gliceryna, olej migdałowy, a także D-pantenol. Zawartość składników antybakteryjnych sięga zaś 70%, co sprawia, że płyn jest przy tym niezwykle efektywny i spełnia swoje najważniejsze zadanie, czyli chroni przed wniknięciem do organizmu wirusów, drobnoustrojów, bakterii i grzybów. Co najważniejsze taki płyn szybko się wchłania, nie pozostawiając lepkiej warstwy. Okazuje się, że dla użytkowników jest to jedna z ważniejszych kwestii, jeśli chodzi o stosowanie żelu czy płynu do dezynfekcji. Nikt bowiem nie lubi pozostawać w miejscu publicznym z niekomfortowo lepiącymi się dłońmi. Delikatny zapach lawendy przywodzi na myśl pielęgnacyjne mydło. Użycie płynu do dezynfekcji z bezdotykowej stacji do dezynfekcji rąk niweluje zresztą konieczność skorzystania z umywalki. Płyn do dezynfekcji z powodzeniem zastępuje umycie rąk, gdy nie ma możliwości skorzystania z łazienki. Może być również stosowany jako uzupełnienie, gdyż samo umycie rąk niejednokrotnie nie wystarczy, by pozbyć się z powierzchni dłoni groźnych drobnoustrojów.