Ból stawów – 4 przyczyny jego występowania, na które pomogą preparaty z kolagenem

Ból stawów może nas dotknąć w każdej chwili – to bardzo powszechna dolegliwość, spotykająca ludzi w każdym wieku. Liczba stawów w naszym ciele jest dość duża, nie więc dziwnego, że albo z przyczyn chorobowych, albo kontuzji któryś z nich zaczyna szwankować. Czasem zdarza się, iż objawy znikają samoczynnie po kilku dniach, w wielu przypadkach jednak przypadłość ta wymaga wsparcia w leczeniu. Jednym ze środków, który skuteczne walczy z bólem stawów jest kolagen i zawierające go preparaty. Jak one działają i czy warto je stosować?

  1. Ból stawów – objawy
  2. Przyczyny bólu stawów
  3. Jak zmniejszyć ból stawów?
  4. Jakie badania wykonuje się podczas stawiania diagnozy?

Ból stawów – objawy

Stawy to ruchoma część naszego układu kostnego, umożliwiająca poruszanie i wszelkie ruchy kończynami. Jakiekolwiek zakłócenie tej funkcji oznacza, iż konieczna jest wizyta u lekarza celem ustalenia przyczyny. Szybka reakcja jest niezbędna, gdyż ból stawów może być spowodowany urazem mechanicznym, ale także niepokojącymi zmianami chorobowymi. Oprócz ograniczenia ruchomości typowymi objawami zapalenia stawów są: podwyższona temperatura w miejscu urazu, obrzęk i narastająca sztywność stawu. W usuwaniu tych dolegliwości bardzo przydatny będzie dobry preparat na stawy, który zawiera kolagen, jeden z naturalnych budulców układu kostnego.

Przyczyny bólu stawów

Ból stawów występuje w określonych miejscach, również objawy jego występowania są dość charakterystyczne, łatwo więc go zdiagnozować. Skąd jednak bierze się ta dolegliwość? Przyczyn może być kilka. Jedną z nich jest niedobór substancji, które mają duży wpływ na prawidłowe działanie układu kostnego – kolagenu. Dlatego suplement na stawy zawierają to białko, dzięki czemu ich stosowanie znacznie przyspiesza usunięcie dolegliwości i nieprzyjemnych objawów. Ból stawów może również być spowodowany zmianami reumatycznymi, urazami mechanicznymi jak skręcenia czy zwichnięcia, pojawieniem się dny moczanowej czy infekcji chorobowej. Kolagen na stawy przydatny jest również w sytuacji, gdy objawy zapalenia spowodowane są otyłością czy nadmierną aktywnością fizyczną – w takich przypadkach wzmocnienie układu kostnego jest bardzo pomocne.

Jak zmniejszyć ból stawów?

Ból stawów potrafi być bardzo dokuczliwą przypadłością, na szczęście jego nieprzyjemne objawy można szybko złagodzić lub wręcz zwalczyć. Najbardziej pomocne będą preparaty zawierające kolagen na stawy – można je bezpiecznie stosować na własną rękę, pilnując jedynie zaleceń producenta odnośnie dawkowania. Bardzo przydatny jest preparat Flexus, który można stosować nie tylko w w przypadku wystąpienia objawów, ale również profilaktycznie. Konieczne w przypadku dużego bólu będzie ograniczenie aktywności fizycznej do czasu jego ustąpienia, zapobiegnie to ewentualnym uszkodzeniom stawu. Ból i opuchliznę można również złagodzić okładami z lodu lub specjalnymi żelami chłodzącymi, jednak najskuteczniejsze będą suplementy na stawy zawierające kolagen.

Jakie badania wykonuje się podczas stawiania diagnozy?

Aby prawidłowo zdiagnozować przyczynę bólu stawów, konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zleci przeprowadzenie szeregu badań. W zależności od objawów zostaniemy skierowani na USG, na wykonanie prześwietlenia radiologicznego lub na rezonans magnetyczny. Konieczne będzie również zrobienie badań krwi, by wykluczyć lub zdiagnozować stan zapalny albo wystąpienie czynnika reumatoidalnego. W zależności od wyników przeprowadzonych badań lekarz zaleci odpowiednią metodę leczenia lub skieruje nas do specjalisty – reumatologa.

kolagen na stawy