Czy Twój Maluszek jest bezpieczny?

Bycie nowym rodzicem jest straszne – opieka nad małym dzieckiem wymaga ciągłej uwagi. Ilekroć spuszczamy oko z naszego maleństwa, rodzi się strach, że może mu coś się stać. Nawet rodzice z doświadczeniem mogą odczuwać ten niepokój, gdy zdecydują się na kolejne dziecko. Dlatego też powstały nianie elektroniczne – urządzenia mające na celu obserwację pokoju dziecka na odległość. Z początku stanowiły one swego rodzaju mini zestaw radiowy, podobny do zabawek jak walkie-talkie, dzięki któremu rodzice mogli słyszeć moment, w którym niemowlę zaczynało płakać. W czasach współczesnych, dzięki postępowi technologii oraz coraz większej miniaturyzacji, z łatwością można nabyć wideo-nianie elektroniczne. Zgodnie z nazwą, są one również wyposażone w kamerę wideo, dzięki której możemy nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć co dzieje się w dziecięcym pokoiku.

Przykładem takiej wideo-niani elektronicznej jest Xblitz Kinder. Owe poręczne urządzenie w białej obudowie będzie idealnie pasować do każdego pokoju dziecięcego. Obraz, dźwięk oraz temperatura otoczenia odbierane są przez kamerę oraz przekazywane bezprzewodowo do odbiornika, który możesz zainstalować w innym pokoju, na przykład w salonie twojego domu. Dzięki tej kombinacji, niania elektroniczna Xblitz Kinder daje ci pełnię kontroli nad tym, co dzieje się w pokoju dziecięcym. Poza zasilaniem „z gniazdka”, odbiornik ma również wbudowany akumulatorek, dzięki czemu możesz zabrać go ze sobą gdzie tylko chcesz w twoim domu – obie części urządzenia mogą komunikować się ze sobą nawzajem w zasięgu do 260 metrów w otwartej przestrzeni. Te rozwiązanie pozwala ci zwrócić uwagę na inne, ważne sprawy, takie jak sprzątanie domu, gotowanie obiadu czy mocno zasłużony odpoczynek, nie spuszczając przy tym oka ze swojej pociechy. Xblitz Kinder może, oczywiście, być również użyty do opieki nad seniorami.

Niania elektroniczna Xblitz Kinder posiada dodatkową funkcję dwustronnej komunikacji głosowej, dzięki czemu możesz nie tylko usłyszeć swoje dziecko, ale również do niego mówić. Gdy twoja pociecha zacznie płakać, możesz ją uspokoić dźwiękiem swojego głosu w czasie drogi do jej pokoju. Gdy zaś twoje dziecko urośnie, możesz z nim rozmawiać poprzez nadajnik niani elektronicznej, na przykład wołając je do stołu. Co więcej, Xblitz Kinder posiada wbudowane 8 pięknych melodii kołysanek, których możesz użyć do ukołysania swojej pociechy do snu. Melodię można wybrać z poziomu odbiornika, a więc nie musisz nawet być w pokoju twojego dziecka, by zmienić odtwarzaną muzykę na inny utwór.

Nianię elektroniczną Xblitz Kinder można nabyć na stronie producenta za 349,00 zł.