Czym różni się kurs pierwszej pomocy w wersji podstawowej od wersji rozszerzonej?

Każdy dorosły człowiek powinien mieć umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu możliwe jest zareagowanie w niebezpiecznej czy zagrażającej życiu sytuacji oraz uchronienie kogoś przed tragicznym losem. Konieczność udzielenia pomocy może przytrafić się w każdej sytuacji, zarówno podczas podróży, jak i niedzielnego spotkania z rodziną. Chcesz zdecydować się na profesjonalny kurs pierwszej pomocy, ale nie wiesz jaki wybrać? Dowiedz się czym się różnią jego podstawowe dwa rodzaje.

Kursy pierwszej pomocy – kiedy warto skorzystać?

Profesjonalny kurs pierwszej pomocy będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chcą jedynie zyskać odpowiednie umiejętności z tym związane, jak i ludzi, którzy myślą w przyszłości o zostaniu ratownikiem. Kursy pierwszej pomocy mogą być cenne dla każdego, ale zdecydowanie powinny się nimi zainteresować osoby, które mają styczność z wieloma osobami w tym samym czasie i ryzyko pojawienia się groźnych sytuacji jest podwyższone. Zatem warto, aby kursami zainteresowali się nauczyciele, wykładowcy uczelniani, szkoleniowcy. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie kursu dla całej firmy i regularne powtarzanie go dla pracowników.

Podstawowy kurs pierwszej pomocy i rozszerzony kurs pierwszej pomocy

Czym różni się podstawowy kurs pierwszej pomocy od rozszerzonego i jaki z nich wybrać? Profesjonalny kurs pierwszej pomocy to rozszerzony podstawowy kurs pierwszej pomocy. Zawiera w sobie więcej godzin zajęć praktycznych, aby można było dokładnie przećwiczyć sposoby na udzielanie pomocy. Do ćwiczeń wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, który pozwoli na uratowanie życia w sytuacjach naprawdę groźnych. Kursanci uczą się bardziej zaawansowanych technik, które sprawdza się podczas udzielania pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia, braku wyczuwania oddechu oraz odpowiedniego zachowania przy skręceniach, złamaniach (także otwartych) i nagłych stanów zagrażających życiu. Kurs podstawowy wyposaży Cię w wiedzę na temat tego, w jaki sposób opatrywać urazy i rany, dowiesz się jak reagować w najczęstszych sytuacjach zagrożenia życia. Poznasz pozycję boczną bezpieczną, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas wypadku, w jaki sposób sprawdzać parametry życiowe oraz jak wykorzystywać podstawowe metody ratownicze. Dzięki kursowi pierwszej pomocy uzyskasz wiedzę podstawową, którą powinien mieć każdy, ale rozszerzony kurs pierwszej pomocy pozwoli Ci na wiele więcej. Jeśli chcesz się zapisać na profesjonalny kurs, przeprowadzany przez wykwalifikowaną kadrę, to wejdź na aquamed.pl.