Czyszczenie ozonem – co warto wiedzieć przed zamówieniem usługi

Jeśli w Twoim mieszkaniu regularnie robisz porządki, ale nie jesteś zadowolony z ich efektów, prawdopodobnie problem znajduje się poza zasięgiem wzroku. Często sygnalizują go niebyt przyjemne zapachy. Na tę mało higieniczną aurę, ukrytą w listwach, obiciach mebli czy wykładzinach składają się niewidoczne gołym okiem zabrudzenia, cząstki alergenów, namnażające się pleśnie, drobnoustroje i wirusy. Czy wiesz, że na wyciągnięcie ręki masz doskonały sposób na groźny, ukryty brud? Poznaj niekłopotliwą i bezpieczną usługę, jaką jest ozonowanie mieszkania, która przywróci Twoim bliskim komfort autentycznej czystości.

Zanim sięgniesz po telefon, poznaj działanie ozonu

Masz wątpliwości, czy to naprawdę przyjazna metoda? Przy zachowaniu podstawowych reguł ozonowanie mieszkania nie sprawi większych kłopotów niż zwykłe mycie okien czy pranie firan. Co więcej, nie trzeba przy tym robić wielkiego bałaganu z wynoszeniem sprzętów – każdy z elementów wyposażenia powinien zostać w czyszczonym wnętrzu. Wystarczy dokładnie sprawdzić, ewentualnie zabezpieczyć nieszczelności w oknach i drzwiach. Jeśli zamówisz usługę ozonowania mieszkania przez prawdziwych specjalistów takich jak tu https://ozonsystem.pl, to oni zajmą się przygotowaniem pomieszczeń i sprawdzeniem zabezpieczeń. Wtedy do akcji wkracza ona, wyjątkowo skuteczna…

…dodatkowa cząsteczka tlenu

Na pewno wiesz, jak działa woda utleniona. Polana na zabrudzoną ranę gwałtownie się pieni i oczyszcza ją z wszystkich zabrudzeń. To jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania zanieczyszczeń przed opatrzeniem skaleczenia. Co to ma do rzeczy? Za takie działanie odpowiada jedna więcej cząsteczka tlenu dodana do zwykłej wody. W identyczny sposób działa ozon, czyli naturalny gaz o wzorze O3. Ten niewielki dodatek sprawia, że ozonowanie mieszkania jest tak skuteczne. Wypełnienie sprężonym ozonem pomieszczenia powoduje powrót naturalnego gazu do postaci O2 i wyodrębnienie dodatkowej cząstki, która przylega do najmniejszych drobin kurzu, roztoczy i grzybów, niszcząc je niemal w stu procentach.

Jak powstaje ozon do czyszczenia pomieszczeń?

Wypełnianie wnętrza ozonem oraz likwidacja zanieczyszczeń, wirusów i alergenów nie wymaga specjalnych zabiegów. Wystarczy w przygotowanym pomieszczeniu ustawić urządzenie do produkcji wzbogaconego tlenu, czyli ozonator, i… już. Kilka kwadransów nieprzerwanego wypełniania zamkniętej przestrzeni naturalnym, przyjaznym gazem pozwala dokładnie zlikwidować wszelkie zanieczyszczenia, zapachy i niebezpieczne mikroby.

Jaką moc wybrać do skutecznego odkażenia? Odpowiednią wartość dobierze specjalista

Wymagana moc zależy od kubatury pomieszczeń – ozonowanie mieszkania wymaga nastawienia średnich wartości i przeciętnie od godziny do dwóch wytwarzania plus uwalniania gazu. Oczywiście, podczas pracy sprzętu w pomieszczeniu nie może przebywać żadna osoba. Jednak po skończonej pracy zostaje tam tylko tlen – zwykłe wietrzenie pomaga przywrócić naturalną równowagę składników powietrza.

Wszystkie atuty dobroczynnego ozonu

Ozonowanie mieszkania to optymalny sposób na dokładne oczyszczenie zakamarków z niewidocznymi zabrudzeniami, alergenami, roztoczami i innymi niepożądanymi gośćmi w naszym domu. Kilkukrotne powtórzenie zabiegu z użyciem naturalnego gazu, który nie pozostawia skutków ubocznych, pomoże usunąć także uporczywe insekty. Twoje mieszkanie może lśnić higieniczną czystością i pachnieć naturalnie – profesjonalny zabieg ozonowania odmieni jego wygląd, a od wszystkich domowników oddali niebezpieczeństwo infekcji i alergii.