Dieta pudełkowa – minimum wysiłku, maksimum efektów!

Bez odpowiedniego odżywania nie da się osiągnąć wymarzonych wyników sylwetkowych oraz siłowych. Wbrew obiegowej opinii, aby schudnąć, kluczowym elementem nie jest siłownia, wyciskanie na sztandze czy bieżnia, na której koniecznie trzeba spędzić po kilka godzin tygodniowo. Najważniejsze w całej układance jest dobre jedzenie, czyli takie, które dostarcza do organizmu odpowiednie wartości odżywcze – białko, węglowodany oraz zdrowe tłuszcze, i przy okazji wpisuje się w obliczoną dla danej osoby i celu kalorykę. I tutaj często pojawia się problem, bo choć na pierwszy rzut oka temat jedzenia, jako ważnej części treningu, brzmi jako coś prostego, to przy bliższym poznaniu już takowym nie jest. Dlaczego? Po pierwsze aby dobrze modelować swoją sylwetkę przy pomocy jedzenia, trzeba znać swoje zero kaloryczne, czyli taką liczbę kalorii, która nie powoduje tycia i utraty wagi. I od tej wartości można dopiero odejmować kalorie – jeśli chcemy schudnąć, oraz dodawać je, jeśli celem jest przybranie na wadze. Znając swoje zero kaloryczne, jesteśmy już krok do przodu, drugim koniecznym do wykonania krokiem, jest pilnowanie tej kaloryki, czyli gotowanie i jedzenie takich posiłków, które jednocześnie wpiszą się w nasze widełki oraz będą posiadały odpowiednie wartości odżywcze. Jeśli dla kogoś ten temat brzmi jak “”czarna magia”” to najlepszym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny. Zaufanie fachowcom, którzy na co dzień zajmują się przygotowywaniem posiłków dla sportowców i ludzi, którzy chcą zmienić swój wygląd, to najlepsze z dostępnych na rynku rozwiązań. 

Dieta pudełkowa to przede wszystkim wspomniana powyżej kaloryka. Dzięki fachowym poradom pracowników każdej firmy, która trudni się w omawianej branży, bez problemu możemy poznać liczbę kalorii, która pomoże nam w realizacji postawionego celu. Jedzenie pudełkowe zapewnia każdego dnia posiłki, które idealnie pasują pod wyliczone zapotrzebowanie, dzięki czemu osoba, która korzysta z takiej diety, może skupić się już tylko na treningu, bądź po prostu na codziennych obowiązkach. Pamiętajmy bowiem, że catering pudełkowy nie jest skierowany tylko do tych osób, które ćwiczą na siłowni. Podstawowe kształtowanie sylwetki – utrata bądź nabranie wagi, bez skupiania się na rozwoju mięśni, można bowiem osiągać tylko i wyłącznie samym jedzeniem. Jedyna różnica będzie polegać na tym, że catering dietetyczny dla kogoś, kto nie ćwiczy, a jedynie samym jedzeniem chce pracować nad swoim wyglądem, będzie mniejsza ilość kalorii w przyjmowanych posiłkach. Jak widać zatem, zarówno dla profesjonalnych kulturystów, którzy zawodowo kształtują swoje ciała, oraz dla tych, którzy nie mają ochoty chodzić na siłownie, a chcą popracować nad swoją wagą i tak kluczem do sukcesu będą odpowiednie kalorie. Dieta pudełkowa Łódź myśli w tym aspekcie za nas, a jej odbiorcy muszą skupić się tylko i wyłącznie jedzeniu pysznych posiłków. 

Omawiając jedzenie pudełkowe, nie sposób nie wspomnieć o pozostałych plusach, jakie związane są z tego typu dietą. Jednym z nich jest z całą pewnością wygoda. Catering pudełkowy dostarczany jest w miejsce, które sami podamy. Może być to nasze mieszkanie lub miejsce pracy. Oprócz tego dużym udogodnieniem jest możliwość zmiany nie tylko adresu dostawy, ale i nawet miasta, do którego chcemy otrzymywać swoje posiłki. Świetna propozycja, szczególnie dla tych, którzy dużo podróżują i często zmieniają swoje miejsca zameldowania. Catering dietetyczny Łódź oferuje również wybór ilości posiłków, które chcemy otrzymywać. W tym wypadku wybór czterech lub pięciu dań zależy tylko i wyłącznie od preferencji kupującego, jego czasu, który ma na jedzenie w ciągu dnia, bądź od tego, czy lubi jeść często lub nie. Należy pamiętać, że ilość nie ma znaczenia w przypadku kaloryki, jeśli jemy mniej, to przygotowywane posiłki będą po prostu trochę większe i tym samym liczba kalorii będzie taka sama, jak przy pięciu posiłkach. Wreszcie, na koniec, dieta pudełkowa to ratunek dla tych, którzy bardzo chcą zmieniać swoje ciało, korzystając z diety, ale nie potrafią gotować! Jedzenie pudełkowe jest dla tego typu ludzi wspaniałym rozwiązaniem. Ich braki kulinarne nie dyskredytują ich w walce o lepsze ciało. Powodzenia!