Dieta Sirt na Thermomix

Urządzenie Thermomix doskonale sprawdza się w przygotowywaniu specjalistycznych diet, zgodnie z którymi każdy posiłek musi być odpowiednio zbilansowany i przygotowany z odpowiednich składników. Jedną z bardziej popularnych diet odchudzających w ostatnim czasie to dieta SIRT. Na czym polega dieta SIRT i jak przygotować ją z Thermomix?

Na czym polega dieta SIRT?

Dieta SIRT została opracowana przez angielskich naukowców i opisana przez nich w książce “The SirtFood Diet” w 2016 roku. Dieta ta łączy w sobie ograniczenie kaloryczne i utrzymywanie ujemnego bilansu kalorycznego oraz zakłada spożycie zielonych koktajli, które bogate są w tzw. aktywatory sirtuin. Poza tym dieta zakłada stopniowe włączanie poszczególnych produktów do jadłospisu, dzięki czemu nie jest tak jak większość diet odchudzających, specjalnie restrykcyjna.

Dieta SIRT składa się z dwóch etapów:

  • I ETAP zakłada włączenie do codziennej diety 3 koktajli sirtuinowych dziennie oraz spożycie jednego stałego posiłku. Etap ten trwa do 3 dni i zakłada dzienną kaloryczność na poziomie 1000 kcal.
  • II ETAP polega na włączeniu w codzienną dietę drugiego stałego posiłku oraz spożycie 2 koktajli dziennie. Łączna kaloryczność posiłków w tym etapie to 1500 kcal.

Cała dieta trwa około 7 dni, podczas których dzięki aktywacji sirtuiny znacznie przyspiesza nasz metabolizm, a waga spada. Po 7 dniach zaleca się nadal spożywanie specjalnych koktajli, jednak bez restrykcji związanych z kalorycznością. Zaleca się jedynie utrzymanie dobrze zbilansowanej diety opartej na zdrowych i naturalnych produktach.

Dieta SIRT z urządzeniem Thermomix

Thermomix zdecydowanie ułatwia przestrzegania ustalonej diety. Odpowiednie posiłki można przygotować szybko, korzystając z dostępnych przepisów. W przypadku diety SIRT w urządzeniu Thermomix można z łatwością przygotować koktajle sirtuinowe w wielu wariantach smakowych.

Koktajle Thermomix zawierają odpowiednią ilość składników, są przyjazne jelitom, wspomagają odchudzanie, odmładzają i wzmacniają odporność organizmu. Koktajle są również w wersji wegetariańskiej, nie zawierają glutenu, nabiału ani cukru. Dlatego bardzo dobrze dopasowują się również do innych diet czy wymagań żywieniowych. Dieta opiera się wyłącznie na naturalnych produktach, dużej dawce tłuszczów roślinnych, warzywach, orzechach czy jajkach.

Dieta SIRT Thermomix jest szybka i prosta w przygotowaniu. W prosty sposób możemy modyfikować smoothie czy koktajle dostępne w Thermomix i przekształcać je w specjalne koktajle SIRT. Aby zmodyfikować napój pod tę konkretną dietę, wystarczy dodać do nich odrobinę chili, kurkumę, daktyle, jarmuż czy też mleko sojowe. W ten sposób można przekształcić każdy przepis.

Dieta powszechnie uznawana jest za bardzo skuteczną, pozwala w szybki sposób zrzucić kilka kilogramów, bez konieczności eliminowania konkretnych produktów z codziennej diety. Z Thermomix dużo łatwiej jest przygotować specjalne koktajle i dobrze zorganizować czas w kuchni. Różnorodność dostępnych przepisów ułatwia uniknąć rutyny i skomponować wiele wariantów smakowych.