Dlaczego odchudzanie jest takie trudne?

Obecnie panuje moda na szczupłą sylwetkę. Co więcej – nie jet to tylko moda, lecz udowodnione zostało, że mieszczące się w normie BMI oznacza znacznie lepsze zdrowie i mniej problemów z nim związanych. Co w związku z tym naturalne – większość osób podejmuje się próby odchudzania. Niestety okazuje się to dla wielu dość trudną sprawą i w efekcie duży procent osób szybko kończy swoją przygodę z odchudzaniem. Dlaczego odchudzanie jest tak trudne i co zmienić, aby skutecznie zredukować masę ciała?

Motywacja – prawdziwy problem

No właśnie przede wszystkim mamy problem z motywacją. Często można spotkać taki oto schemat odchudzania : 1- podejmujemy decyzję o odchudzaniu, 2 – czytamy wszystkie wskazówki na odchudzanie dostępne w internecie, 3 – wykupujemy drogi karnet na siłownię, redukujemy znacząco kalorie … i to w zasadzie koniec, bo po kilku dniach przestajemy się odchudzać. Nieprzywykłe do ćwiczeń ciało odmawia nam pracy ponad siły i łapiemy kontuzję, a redukując kalorie prawie do zera, dajemy organizmowi sygnał, że idą czasy głodu i paradoksalnie zaczyna on gromadzić tkankę tłuszczową.

Dlatego lepiej jest wszystko rozplanować na spokojnie, a przede wszystkim – zaangażować w proces motywacji rodzinę, znajomych, trenera – kogo się da! Można też rozważyć stosowanie suplementów np. https://www.zdrowiewpigulce.com/detosil-opinie/

Sport- odpowiednia dyscyplina!

No właśnie – rozpoczynając oficjalnie zdrowy styl życia zapisujemy się standardowo na fitness albo siłownię. Dość często rezygnujemy z banalnego powodu – nie lubimy tego sportu. Rzeczywiście trudno jest się zmusić, żeby uprawiać sport jeśli tego nie lubimy. Z drugiej strony dość wiele osób teraz słusznie powie, że przecież te ćwiczenia tam są specjalnie tak dobrane, aby redukować maksymalnie tkankę tłuszczową. Fakt, ale ważniejsze na początek jest to, aby w ogóle zacząć ćwiczyć – dlatego też na początek lepiej jest wybrać dyscyplinę, która naprawdę nam się spodoba a potem dopiero dołączyć do tego szczególny trening modelujący sylwetkę i spalający kalorie.

Dieta wymagająca ponad siły

Wiele trudności sprawia nam także dieta . To zrozumiałe – w końcu przyzwyczajeni jesteśmy zazwyczaj do jedzenia dużo i w dodatku niezdrowo. W związku z tym zazwyczaj nasze ciało przeżywa pewien szok, kiedy nagle próbujemy jeść inaczej. Co więcej – często wskazówki w internecie mówią nam o tym, że powinniśmy zacząć stosować naprawdę bardzo surowe diety. Raz – trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre internetowe diety mogą być dla nas bardzo szkodliwe. Dwa – zdecydowanie lepiej jest wybrać się do profesjonalnego dietetyka, który oceni, jak stopniowo możemy zmieniać nasz styl życia tak, aby plan odchudzania się naprawdę się powiódł!

Artykuł powstał przy współpracy z zdrowiewpigulce.com