Efekt jakbyś wyszła od dentysty

Czy szczoteczki manualne są dobrym rozwiązaniem?

Mimo postępującej technologii, większość z nas dalej wybiera opcję posiadania szczoteczki manualnej w swojej łazience. Jednakże, chociaż nie jest powiedziane, że jest to dużo gorsza szczoteczka od sonicznej, ale ma na pewno więcej plusów. Jednym z nich jest na pewno większa wygoda, oraz dokładniejsze mycie zębów. Klasyczną trudniej jest je umyć, ponieważ nie dociera tak dobrze w trudno dostępnych miejscach. Może to doprowadzić do tego, że uszkodzimy nasze dziąsła, powodując krwawienie, co dodatkowo osłabia nasze szkliwo. Odpowiadając na pytanie w nagłówku: Zakładamy, że są, bo oczywiście działają aż tak źle, jednak szczoteczki soniczne ułatwiają nam życie. Między innymi, sprawiając, że możemy w łatwiejszy sposób uzyskać białe zęby. Więcej informacji odnośnie zalet tego urządzenia, znajdziesz w poniższym artykule.

Wszystko brzmi przekonująco – ale ich cena…

Ceny mogą na samym początku nas zniechęcić, bo taka lepsza kosztuje około od 230 – 300 zł. Albowiem, wszystko co jest droższe, przeważnie jest lepsze i z tym można się zgodzić – chociażby jeśli chodzi o fakt, że wytrzymuje kilka lat. Jedyne co trzeba wymieniać, to końcówki w szczoteczce, ale nie trzeba tego robić aż tak często. Jest to i tak lepszym rozwiązaniem, nawet jeśli chodzi o ekologię, gdyż klasyczną wymieniamy co kilka tygodni, a jest wykonana z plastiku. To wszystko zależy od firmy i jakości produktu. Jedną z przykładowych takich szczoteczek, jest ta z firmy Oclean. Jeżeli nastawiasz się na to, że trzeba przecież ciągle myśleć o ładowaniu, to jesteś w błędzie. Jest to jedna z kilku zalet tej szczoteczki, ponieważ zakładając, że myjemy dwa razy dziennie zęby, przez około 2-3 minuty, wystarczy ładować ją przez około 3 godziny, na, uwaga – dwa miesiące! Nie musisz się zatem martwić, że jest mało wytrzymała, w takim wypadku, jeśli planujesz podróż na kilka dni, nie musisz spakować ze sobą ładowarki (chociaż jest ona i tak mała).

Dodatkowe i wartościowe ciekawostki

W myciu zębów nie chodzi tylko o nie, ale również ważna jest nasza higiena jamy ustnej. Urządzenie Oclean posiada wysokiej jakości częstotliwość wibracji – gdyż na minutę przypada aż 42000 drgań! W takim przypadku, warto pamiętać o tym, by użyć ją właśnie do higieny jamy ustnej, chociażby ze względu na tak dużą ilość wibracji w tak krótkim czasie. Nie będzie u nas występować problem z bakteriami, czy nawet małymi, ale niezwykle bolącymi aftami. Jeżeli jest to nadal mało przekonujący argument, warto wspomnieć o dostępnych możliwościach tej szczoteczki. Posiada ona aż trzy tryby:

  • pierwsza: tryb czyszczenia – czyli klasyczne mycie zębów.
  • druga: tryb wybielający – to jest druga część czyszczenia zębów, ale obroty są bardziej intensywne, aby dostać się do trudno dostępnych miejsc. Usuwa na bieżąco osady na zębach, dzięki czemu z łatwością unikniesz częstych i jakże znienawidzonych wizyt u dentysty. Jest to dużym plusem, zwłaszcza, że kamień nazębny nie jest lubiany przez naszą jamę ustną. Z tym, że połączenie dobrej szczoteczki i słabej pasty do zębów nie jest dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli jest to lepszej jakości sprzęt. Warto połączyć ze sobą zgrany duet – dobra szczoteczka = dobra pasta do zębów. Nieuniknione, że wtedy uzyskasz efekt, jaki oczekujesz.
  • trzecia: tryb masujący dziąsła – dba ona nie tylko o nasze zęby i jamę ustną, ale również o dziąsła, które również są ważnym elementem. To od nich zależy również trwałość naszych zębów, gdyż jest ich ,,korzeniem’’, na którym się utrzymują. To od nich zależy, czy będą się zęby dłużej trzymać. Ale to nie wszystko: Szczoteczka jest zrobiona na tyle korzystnie, że nawet jest do niej specjalna aplikacja na telefon. W niej możesz wybrać program, w jakim chcesz umyć zęby.

Przykładowo: Program strong Cleaning na początku przez dwie minuty pracuje w trybie czyszczenia, następnie w trybie intensywnego czyszczenia przez pół minuty, a na samym końcu – tryb masujący dziąsła przez pół minuty. Po tym programie naprawdę można poczuć znaczącą różnicę, dlatego sama się przekonaj, że warto w nią zainwestować, zwłaszcza, że zęby są naprawdę ważne – są Twoją wizytówką! A zatem pomyśl o tym, jak bardzo przyjemnie jest posiadać czyste zęby zwłaszcza w tak nowoczesny i wygodny sposób!