FreeStyle Libre – poznaj nowoczesny i wygodny system do monitorowania glikemii

Monitorowanie poziomu cukru może dziś wyglądać zupełnie inaczej niż kilka lat temu. Dzięki nowoczesnym technologiom badanie poziomu glukozy może przebiegać w sposób bardziej komfortowy: prosto, szybko i bezboleśnie. FreeStyle Libre to świetny przykład przyjaznej diabetykom, bezinwazyjnej metody kontrolowania poziomu cukru. Na czym polega jego innowacyjność? Dlaczego system FreeStyle Libre zyskał tak dużą popularność wśród chorych na cukrzycę i diabetologów na całym świecie?

Pomiar cukru bez nakłuwania pozwala uniknąć bólu i wielu kłopotliwych sytuacji

Pomiar cukru przy użyciu FreeStyle Libre w praktyce sprowadza się do zeskanowania sensora, który umieszcza się na ramieniu, aby mierzył poziom glukozy w płynie śródtkankowym. Takie badanie stężenia cukru nie wymaga zatem nakłuwania opuszki palców ani użycia pasków testowych. Badanie glukozy poprzez skanowanie sensora jest zdecydowanie mniej skomplikowane i uwalnia chorych na cukrzycę od wielu uciążliwych czynności. Dzieci i wrażliwsi diabetycy nie będą musieli znosić widoku krwi. Skanowanie nie powoduje bólu, a nawet pozwala przeprowadzić badanie cukru u dziecka podczas snu bez wybudzania go. Zarówno rodzic, jak i maluch w przypadku prawidłowego wyniku badania glukozy mogą spać spokojnie.1 Pomiar glukozy odbywa się szybko i dyskretnie, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Z FreeStyle Libre cierpiący na cukrzycę mogą badać poziom cukru bez skrępowania nawet w miejscach publicznych. Pomiar nie wymaga także przerywania zajęć ani mycia rąk, które jest konieczne przy tradycyjnym badaniu poziomu cukru we krwi. Sensor FreeStyle Libre jest wodoodporny, podczas jego użytkowania można korzystać z pływalni, kąpać się, ćwiczyć.2

Dzięki precyzji działania FreeStyle Libre cukrzyca może być pod większą kontrolą

Pomiar poziomu cukru systemem FreeStyle Libre, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, jest zbliżony do wyników badania stężenia glukozy we krwi. Aby odczytać wynik można korzystać ze specjalnego czytnika lub bezpłatnej aplikacji FreeStyle LibreLink, którą można pobrać na swój telefon.3 Intuicyjne oprogramowanie i czytelne raporty pozwalają bez trudu analizować dane. Można dodawać własne notatki takie jak informacje o posiłkach, dawkach insuliny czy aktywności fizycznej. Można też udostępniać raporty swojemu lekarzowi. System do monitorowania glikemii FreeStyle Libre dedykowany jest dla wszystkich diabetyków, od 4 roku życia. Dotychczasowe doświadczenia chorych na cukrzycę pokazują, że jest ogromnym wsparciem zarówno dla dorosłych, młodzieży, dzieci, jak i seniorów. Świetnie sprawdza się również u kobiet z cukrzycą ciążową.

Artykuł promocyjny

1.Jeżeli wystąpią objawy niezgodne z odczytem sensora lub użytkownik podejrzewa, że odczyt może być niedokładny, należy wykonać pomiar za pomocą glukometru z użyciem próbki krwi pobranej z palca.

2.Sensor jest wodoodporny w wodzie o głębokości do 1 metra przez maksymalnie 30 minut.

3.Aplikacja FreeStyle LibreLink jest przeznaczona do instalacji na telefonach z funkcją NFC i kompatybilna wyłącznie z określonymiurządzeniami mobilnymi i systemami operacyjnymi. Przed użyciem aplikacji proszę zapoznać się z informacjami na temat kompatybilności urządzenia podanymi na stronie internetowej. Używanie aplikacji FreeStyle LibreLink wymaga rejestracji w systemie LibreView oferowanym przez firmy Abbott i Newyu, Inc. Aby udostępniać i odbierać odczyty stężenia glukozy użytkownik musi mieć połączenie z Internetem..

ADC-24450