Jak dbać o zęby?

Zęby to ważny element naszego wyglądu, ale też i zdrowia. Dzięki nim możemy normalnie funkcjonować, a gdy utrzymujemy je w dobrej kondycji, oszczędzamy sobie bólu i nieprzyjemnych zabiegów w gabinecie stomatologicznym. Co zatem możemy zrobić, aby jak najdłużej zachować swoje zęby w dobrym stanie? Na co zwracać uwagę, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób pokroju próchnicy i podobnych? Jak poprawnie dbać o zęby w ramach ich codziennej higieny i pielęgnacji, aby była ona możliwie jak najbardziej skuteczna?

1. Pilnowanie właściwej diety

2. Codzienna higiena jamy ustnej

3. Regularne wizyty u dentysty

Pilnowanie właściwej diety

Podstawą w dbaniu o stan naszego uzębienia jest odpowiedni sposób odżywiania. Jeżeli mamy tendencję do spożywania dużej ilości cukrów, słodzonych i gazowanych napojów, a także nie przepadamy za zdrowymi produktami, jesteśmy narażeni na problemy z zębami w o wiele większym stopniu, niż osoby które starają się prowadzić zrównoważony tryb życia. Wynika to z faktu, że nasze zęby nie znoszą zbyt dobrze niektórych substancji zawartych w artykułach spożywczych, jak np. cukry proste czy gaz w napojach. Pod ich wpływem szkliwo zęba staje się słabsze, przez co jest on bardziej narażony na choroby.

Codzienna higiena jamy ustnej

Dobrze zorganizowana higiena jamy ustnej to nie tylko mycie zębów 2-3 razy w ciągu dnia. W ramach codziennej profilaktyki warto również stosować dodatkowe środki, jak nić dentystyczna czy płukanka do ust. Dobrym pomysłem jest również zamiana klasycznej szczoteczki na elektryczną lub soniczną, ponieważ ich dokładność jest o wiele większa, niż sami możemy osiągnąć tradycyjnym szczotkowaniem. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie polskidentystalondyn.co.uk.

Regularne wizyty u dentysty

Jeżeli nie mamy problemów z zębami, powinniśmy co najmniej raz w roku wybrać się na przegląd, aby stomatolog był w stanie określić, czy wszystko jest z nimi w porządku. Regularne przeglądy zmniejszają ryzyko poważnego rozwinięcia się choroby, ponieważ dzięki nim możemy wykryć ją jeszcze we wczesnym stadium, co również ułatwi późniejsze wyleczenie, a być może nawet uratowanie chorych zębów przed wyrwaniem. Z kolei w sytuacji, gdy już zmagamy się z jakimś problemem w obrębie jamy ustnej, powinniśmy zwiększyć ilość przeglądów do dwóch w ciągu roku. Cennik dentysta Londyn za taką wizytę nie jest zbyt wygórowany, więc zdecydowanie lepiej jest zbadać swoje zęby raz na jakiś czas, niż któregoś dnia odkryć, że potrzebujemy wielu tysięcy na leczenie.