Jak pielęgnować włosy, by były piękne i zdrowe?

Piękne, długie i lśniące włosy przyciągają męskie spojrzenia, a kobiety zerkają na nie z zazdrością. Nie da się ukryć, że ładna fryzura jest ozdobą i warto o nią dbać. Staje się to wyjątkowo istotne w okresie wiosennym, gdy w szafie lądują czapki, kaszkiety i grube szale. Włosów nie można już dłużej spinać w kok czy ukrywać pod beretem. Dlatego dbanie o idealny wygląd naszej czupryny jest tak istotne. Co można zrobić, by włosy dobrze się prezentowały, szybko rosły i nie rozdwajały się? Jak właściwie pielęgnować kosmyki? Które produkty wybrać?

Pielęgnacja włosów – Od czego zacząć?

Rozmowę o poprawieniu wyglądu włosów należy zacząć od ich stanu rzeczywistego. Jeżeli kobieta z natury posiada cienkie i delikatne kosmyki, to nigdy nie uzyska burzy loków. Podstawowym problemem wielu osób są oczekiwania, które nie przystają do możliwości. Trzeba akceptować swoje włosy i robić wszystko, by wyglądały jak najlepiej, a nie zastanawiać się w jaki sposób je zagęścić lub pogrubić. Oczywiście, zagęszczenie lub pogrubienie jest możliwe, ale nigdy nie osiągnie się spektakularnych rezultatów. Te zapewniają tylko sztuczne dopinki.

Krok 1 – Odwiedź fryzjera

Jeżeli zakładamy, że chcemy poprawić wygląd naszych włosów i to stawiamy sobie za cel, to warto rozpocząć metamorfozę od wizyty u fryzjera. Profesjonalny fachowiec sprawdzi stan naszej czupryny i doradzi ewentualną pielęgnację, a także zaproponuje atrakcyjną fryzurę. Doskonałym sposobem na piękne włosy jest ich znaczne skrócenie. Jeżeli posiadamy przesuszone i rozdwojone kosmyki, to nawet używając drogich, markowych produktów nie osiągniemy zadowalającego efektu. Nowoczesne cięcie pomaga pozbyć się uszkodzonych pasm, poprawia gęstość i nadaje lekkość fryzurze.

Krok 2 – Zioła pomagają na włosy!

Kolejne kroki powinniśmy skierować do sklepu zielarskiego. Badania pokazują, że codzienne picie ziół przyspiesza porost włosów. Chodzi przede wszystkim o pokrzywę, korę dębu, len i skrzyp. Pierwsze efekty będą zauważalne dopiero po kilku miesiącach, więc terapię ziołami warto rozpocząć już teraz.

Krok 3 – Odpowiednia suplementacja

Ostatnim etapem walki o piękne włosy jest drogeria. Odpowiedni szampon oraz odżywka pomogą pielęgnować naszą czuprynę. Warto też rozważyć nabycie odpowiednich suplementów diety, które wzmocnią nasze włosy. Należy wybierać produkty pozbawione parabenów, o prostym składzie i zawartości olejków naturalnych. Ogromny wybór często sprawia, że trudno podjąć decyzję. Warto wspomagać się opiniami na forach internetowych lub zapytać koleżankę z pracy. Jeżeli szukasz rzetelnych recenzji, to polecam sprawdzić na przykład portal Doktorfit.edu.pl.

 

Niestety, same kosmetyki nie pomogą, jeżeli będą niewłaściwie używane. Szampon powinniśmy delikatnie wmasowywać w skórę głowy, a następnie rozprowadzać po całej długości. Odżywkę należy nakładać na same końce, ponieważ może powodować szybsze przetłuszczanie się skóry u nasady. Kosmetyki trzeba spłukiwać letnią głową i suszyć bez używania suszarki. Najlepiej w ogóle zrezygnować z urządzeń termicznych, bo szybko niszczą zwłaszcza delikatne włosy.

Podsumowanie

Dbanie o fryzurę jest codziennym trudem. Wymaga sumienności i regularności. Nie można się zniechęcać, nawet jeśli na początku nie zobaczymy żadnych efektów. Zdrowe, lśniące włosy muszą po prostu odrosnąć, a to może potrwać nawet kilka lat. Za to efekt zrekompensuję nam cały włożony w to wysiłek.