Jak stosować suplementy diety?

Suplement diety, według definicji, to środek spożywczy, który stanowi skoncentrowane źródło jakichś substancji, minerałów czy witamin i powinien być stosowany jako dodatek do zdrowej diety, a nie zamiast niej. Jakie suplementy diety najczęściej stosują Polacy? I jak ich używać, żeby były skuteczne, a nie niebezpieczne?

Dlaczego stosujemy suplementy i czy to naprawdę konieczne?

Przede wszystkim, warto zaznaczyć, że przyjmowanie suplementów diety wcale nie jest konieczne, a dietetycy twierdzą, że samą zdrową dietą jesteśmy w stanie dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin. Nie mniej jednak, często okazuje się, że przez tempo naszego życia i sposób, w jaki się odżywiamy, zaczyna nam w diecie czegoś brakować i właśnie to jest dobrym momentem, żeby zacząć brać suplementy. Polacy najczęściej decydują się na te z multiwitaminą, witaminą C czy magnezem, co pokazuje z czym najczęściej mamy problemy.

Gdzie kupować suplementy?

Najważniejszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę wybierając suplement diety jest to, żeby był on naturalny. Taki z pewnością nam nie zaszkodzi i będzie znacznie bezpieczniejszy. Naturalne suplementy diety sklep możemy z łatwością znaleźć w internecie, który jest pełen takich miejsc. Kiedy trafimy już na jakiś sklep z naturalnymi suplementami musimy jeszcze zweryfikować produkty, jakie są tam oferowane. Wystarczy przeczytać składy i sprawdzić czy faktycznie są one tak ekologiczne, jak obiecuje sprzedawca.
Oczywiście oprócz tego, suplementy można też dostać w aptece czy nawet supermarkecie, ale tutaj trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym i nawet uważniej sprawdzać wszystkie składy i informacje na opakowaniu.

Jak stosować suplementy diety?

Każdy suplement będzie miał dołączoną ulotkę, której pod żadnym pozorem nie powinniśmy wyrzucać. Na ulotce producent umieścił bardzo ważne dla nas informacje, takie jak dawkowanie i przeciwwskazania. Powinniśmy zapoznać się z tym wszystkim i stosować do zaleceń producenta. Jeśli nadal mamy jakieś wątpliwości, zawsze możemy odwiedzić lekarza i spytać czy dany suplement diety jest dla nas bezpieczny i jak powinniśmy go przyjmować. Dzięki zastosowaniu takich środków ostrożności będziemy mieli pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy przedawkowując dany środek. Bardzo ważne bowiem jest to, że witaminy i substancje odżywcze możemy przedawkować, a skutki takiego działania mogą być opłakane. Dlatego, przyjmując jakikolwiek suplement diety, powinniśmy słuchać tego, co producent umieścił na ulotce, albo zaleceń naszego zaufanego lekarza.