Jak ukryć mankamenty męskiej figury

Każdy mężczyzna, który chce wyglądać modnie i elegancko, powinien zwracać uwagę na to, jak dopasowuje poszczególne elementy garderoby do swojej sylwetki. Nieodpowiednio dobrane ubrania mogą sprawić, że ewentualne mankamenty figury zostaną niepotrzebnie podkreślone, działając na niekorzyść naszego looku. Dziś podpowiemy, jakich błędów unikać, aby wyglądać dobrze w każdej stylizacji.

Męska sylwetka gruszki, czyli litera A

W przypadku mężczyzn ten typ sylwetki jest dość pożądany, gdyż jest bliski ideału. Mężczyzna o figurze gruszki charakteryzuje się atletyczną budową górnej części tułowia, a więc szerokimi ramionami, umięśnionymi plecami, a także zgrabnymi nogami, natomiast tym, co zdecydowanie nie należy do atutów, jest wystający, okrągły brzuch. Aby mężczyzna o tym typie sylwetki wyglądał dobrze, należy odwrócić uwagę od brzucha, a skupić ją na górnej części tułowia. Powinien on więc wybierać luźne t-shirty męskie z dekoltem w serek i bluzy bez ściągacza u dołu, najlepiej takie, które posiadają printy w górnej części – przy dekolcie. Dobrze też będzie prezentował się w marynarkach o prostym kroju z klapami nad kieszeniami. Zdecydowanie ten typ sylwetki nie będzie dobrze wygląda w dopasowanych koszulach i swetrach, zwłaszcza tych sięgających do pasa. Lepiej jest bowiem wybrać dłuższy kardigan sięgający do połowy pośladków.

Męska sylwetka ołówek, czyli litera I

Mężczyzna posiadający taki typ[ sylwetki cechuje się chłopięcą, młodzieńczą budową, w której brak jest wyraźnie zarysowanych kształtów. Smukłe ramiona, dość wąska klatka piersiowa, brak wcięcia w talii i wąskie biodra sprawiają, że sylwetka przypomina właśnie ołówek. Aby dodać sylwetce proporcji i jednocześnie sprawić, że będzie ona wyglądała bardziej męsko, należy wybierać takie ubrania, które optycznie dodadzą jej kilogramów. Sprawdzą się różnego typu dwurzędowe marynarki o szerokich ramionach, z dużym kołnierzem i pagonami, pikowane kurtki lub bluzy bomberki, a także wszelkiego rodzaju ubrania wzorzyste lub wielokolorowe. Należy jednak unikać golfów, spodni rurek czy tych w kant.

Męska sylwetka jabłko, czyli litera O

Cechą charakterystyczną tej sylwetki jest duży, wystający brzuch, szerokie ramiona oraz krótkie, dość masywne nogi. Aby przywrócić optycznie proporcje w tego rodzaju figurze, należy stawiać na luźne fasony ubrań, bez ściągaczy u dołu, które wykonane będą z gładkich materiałów. W szczególności unikać należy kolorowych, wzorzystych lub lejących tkanin oraz wszelkich fasonów, które są dopasowane do ciała.

Męska sylwetka trójkąt, czyli litera V

Ten typ sylwetki uznawany jest za najbardziej idealny. Mężczyźni, którzy mają szczęście mieć figurę w kształcie trójkąta, mają szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o dobór odpowiedniej garderoby. Sylwetka ta charakteryzuje się szerokimi barkami z umięśnionymi ramionami i klatką piersiową, wąskimi biodrami i zgrabnymi nogami. Doskonale więc sprawdzą się t-shirty męskie przylegające do ciała czy dopasowane swetry. Panowie o sylwetce V dobrze będą wyglądać w prostych spodniach, ale również tych o szerokim kroju, który zrównoważy proporcje ciała. Nie polecamy natomiast zestawiania szerokiej bluzy ze spodniami rurkami, gdyż takie połączenie sprawi, że sylwetka trójkąta będzie wyglądać dość karykaturalnie.

Kierując się powyższymi zasadami nasze stylizacje zawsze będą doskonale prezentowały się na naszej sylwetce, a my dzięki temu będziemy czuć się modnie i pewnie.