Jak wybrać pionizator dla osoby niepełnosprawnej?

Pionizator to rodzaj sprzętu medycznego pomagającego osobom niesprawnym w utrzymaniu pozycji stojącej. Do dyspozycji mamy pionizatory statyczne oraz dynamiczne, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jakie są zalety korzystania z pionizatora i jak wybrać najlepsze urządzenie?

Czym jest pionizator i po co się go stosuje?

Pionizacja to niezwykle istotny element rehabilitacji pacjenta niepełnosprawnego, który nie jest w stanie samodzielnie utrzymać postawy wyprostowanej. Problem tego typu zwykle dotyczy osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych – zmagających się ze schorzeniami neurologicznymi lub ortopedycznymi. Zastosowanie profesjonalnych pionizatorów wspomaga proces usprawniania, zapewniając odpowiednią stabilizację. Sprzęt wyposażony jest w specjalne ramiona dźwigowe oraz pasy bezpieczeństwa. Do dyspozycji mamy modele obsługiwane manualnie oraz pionizatory elektryczne.

Pionizator pomaga unieść pacjenta z pozycji siedzącej lub leżącej do stojącej, by następnie możliwe było podjęcie ponownej nauki chodzenia. Pionizacja pozwala także uniknąć przykurczów mięśni i odleżyn, wpływa na poprawę krążenia, wpiera działanie układu pokarmowego i oddechowego. Korzystanie z urządzeń tego typu ułatwia ponadto opiekę nad chorym – w pozycji stojącej przeprowadzenie wszelkich zabiegów higienicznych staje się o wiele prostsze.

Szukasz wysokiej jakości, bezpiecznego pionizatora? Wejdź na https://www.brandvital.eu/ i znajdź najlepsze rozwiązanie!

Jakie są rodzaje pionizatorów?

Wyróżniamy dwa typy pionizatorów, których zastosowanie zależne jest od kondycji zdrowotnej pacjenta: pionizatory statyczne oraz dynamiczne.

·Pionizator statyczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób sparaliżowanych – częściowo lub całkowicie. Pacjent nie jest w stanie się poruszać, jednak pionizacja jest konieczna, by zapobiec negatywnym skutkom długotrwałego leżenia. Urządzenia tego typu zazwyczaj posiadają kółka, dzięki którym opiekun może przemieszczać je wraz z chorym pomiędzy pomieszczeniami w domu.

·Pionizator dynamiczny pozwala nie tylko podnieść się z łóżka czy wózka inwalidzkiego, ale także poruszać się bez pomocy osób trzecich. Sprawdza się w sytuacji, kiedy chód pacjenta jest utrudniony bądź brakuje mu sił. Najczęściej korzystają z niego osoby po urazach, np. kręgosłupa. Sprzęt wspiera wówczas powrót do sprawności i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek.

Do dyspozycji mamy także pionizatory wielofunkcyjne, łączące cechy obydwu wymienionych typów urządzeń. Zaleca się je pacjentom, których aktualny stan nie pozwala jeszcze na samodzielne wstawanie i sprawne poruszanie się, jednak dalsza terapia nie wyklucza takiej możliwości.

Jak wybrać pionizator dla dziecka?

Pionizatory dziecięce to właściwie zminiaturyzowane warianty sprzętów przeznaczonych dla osób dorosłych. Są lżejsze, wykonane w barwnej, bardziej przyjaznej dzieciom estetyce. Pionizator dla dziecka może posiadać specjalny podest z dodatkowymi elementami zabezpieczającymi w postaci blokad stóp i kolan. Jeżeli istnieje taka konieczność, stosuje się także specjalne zabezpieczenie na wysokości klatki piersiowej. Dzięki modułowej budowie, urządzenie można konfigurować zgodnie z potrzebami małego pacjenta.

Jak wybrać pionizator dla osoby niepełnosprawnej - brandvital.eu

Pionizatory można wyposażyć w szereg dodatkowych elementów ułatwiających codzienne funkcjonowanie, m.in. wygodny stolik, podłokietniki czy dodatkowe pasy zabezpieczające.

Niezależnie od tego, czy wybieramy pionizator dla dziecka czy dla osoby dorosłej, warto zaopatrzyć się w niego w profesjonalnym sklepie rehabilitacyjnym. Zakup sprzętu w zaufanym i wiarygodnym punkcie daje nam pewność, że mamy do czynienia z urządzeniem spełniającym wszelkie standardy medyczne. Dodatkowo możemy skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Doświadczeni sprzedawcy odpowiedzą na wszystkie nasze pytania dotyczące parametrów czy sposobu użytkowania pionizatora i pozwolą wybrać urządzenie idealne dopasowane do potrzeb pacjenta.