Jak wyposażyć i zaplanować profesjonalną pralnię wodną?

Wyposażenie profesjonalnej pralni wodnej wymaga zaopatrzenia się w różne rodzaje urządzeń, jak i odpowiedniej chemii oraz dodatkowych narzędzi, które ułatwią nam pracę. Warto przy tym także zwrócić uwagę na markę sprzętu AGD, tak abyśmy przypadkiem nie wyposażyli swojego przedsiębiorstwa w sprzęt nieszczególnie wysokiej jakości. Jakie maszyny są niezbędne w profesjonalnej pralni? O czym należy pamiętać przy wyborze pralnicy, suszarki i innych elementów? Jakie dodatkowe sprzęty pomogą nam w codziennej pracy i o czym nie możemy zapomnieć przy okazji wybierania chemii do czyszczenia ubrań?

1. Jak rozplanować przestrzeń w pralni?

2. Urządzenia do pralni wodnej – pralki przemysłowe

3. Urządzenia do pralni wodnej – suszarki przemysłowe

4. Urządzenia do pralni wodnej – zgrzewarki i magiel

5. Sprzęt i chemia do pralni – jak dobrać przydatne rzeczy?

Jak rozplanować przestrzeń w pralni?

Chociaż wizja publicznych pralni zwykle kojarzy nam się z codziennością w USA, to jednak w Polsce również często korzystamy z usług takich miejsc – szczególnie w sytuacjach, gdy mamy do wyczyszczenia rzeczy nietypowe lub delikatne, których boimy się tak po prostu włożyć do domowej pralki. Aby profesjonalna pralnia wodna mogła sprawnie pracować, potrzeba nie tylko odpowiednio dużo przestrzeni do umieszczenia maszyn, ale również rozplanowania ich w sensowny sposób. Pralki i suszarki powinniśmy ustawić dostatecznie blisko siebie, aby transport rzeczy pomiędzy nimi nie zabierał dużo czasu. Z kolei magiel i żelazka warto jest umieścić blisko zgrzewarki na ubrania, tak aby świeżo wyprasowane elementy można było od razu zapakować w folię.

urządzenia pralnicze

Urządzenia do pralni wodnej – pralki przemysłowe

Profesjonalne pralnice przemysłowe to kategoria urządzeń o bardzo różnorodnych parametrach. Znajdziemy tu zarówno “drobne” jednostki o załadunku na poziomie 20-40 kilogramów, jak i potężne, ciężkie maszyny zdolne pomieścić wielokrotnie więcej. Ze względu na wagę, wymiary oraz poruszanie się podczas pracy (szczególnie przy wirowaniu), bardzo ważnym aspektem pralki przemysłowej jest sposób jej montażu. Wybierając urządzenia do pralni powinniśmy upewnić się, że będziemy w stanie użytkować je w bezpieczny sposób i umieścić tak, aby mogły swobodnie pracować. Kolejnymi ważnymi parametrami są pobór mocy oraz pobór wody. To od nich zależy, czy pranie będzie generowało więcej zysku niż kosztów. Wiele modeli najwyższej jakości, do profesjonalnego zastosowania, znajdziesz na stronie: gastroprodukt.pl/urzadzenia-pralnicze.

Urządzenia do pralni wodnej – suszarki przemysłowe

Suszarki przeznaczone do zastosowania w pralni są o wiele bardziej wydajne, niż ich domowe odpowiedniki. Na rynku znajdziemy wiele różnych wariantów ładowności, zwykle od 10 do nawet 90 kilogramów. Dostępność tak dużej ilości opcji pozwala z łatwością dopasować urządzenie do potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Tego rodzaju modele są również znacznie szybsze i pozwalają lepiej zadbać nawet o delikatne tkaniny. Warto rozważyć wyposażenie się w dwie suszarki, tak aby mogły pracować na zmianę w przypadku, gdy którąś będziemy musieli wyłączyć z użytkowania.

Urządzenia do pralni wodnej – zgrzewarki i magiel

Magiel i zgrzewarka do pakowania ubrań to kolejne maszyny, które zdecydowanie powinny znaleźć się w dobrze wyposażonej pralni. Przy okazji tego pierwszego powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie na maksymalną szerokość tkaniny, jaką będziemy w stanie uprasować. Dla ubrań i drobnych elementów warto również wyposażyć się w stół prasowniczy, tak aby z łatwością dało się przygotować do wydania dowolne odzienie.

Zgrzewarka do ubrań nie jest absolutnie niezbędna, jednak jej obecność znacząco podniesie jakość naszych usług – szczególnie w przypadku czyszczenia i prania strojów, które nie mogą ulec nawet najmniejszemu wygnieceniu, jak koszule czy garnitury.

Maszyny pralnicze

Sprzęt i chemia do pralni – jak dobrać przydatne rzeczy?

Poza sprzętem AGD w pralni potrzebujemy również dodatków, które ułatwią nam pracę oraz samej chemii do prania. Koniecznością jest zaopatrzenie się w wózki do przewożenia ubrań i innych rzeczy do prania – dzięki nim nie będziemy zmuszeni nosić wszystkiego w rękach, a także bez problemu przetransportujemy rzeczy pomiędzy kolejnymi urządzeniami, jak pralka czy suszarka. Aby mieć pewność, że bez problemu pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń, a także nie zniszczymy żadnej tkaniny, do pralni należy wybrać również odpowiedni detergent w proszku. Wybierając większe opakowania jesteśmy w stanie zbić cenę obsługi i prania, a także zmniejszamy częstotliwość, z jaką będziemy musieli zamawiać nową dostawę. Lepsze proszki do pralni przemysłowych są przeznaczone zarówno do zimnej, jak i ciepłej wody, co również jest istotnym atutem – w końcu niektórych tkanin i ubrań nie wolno prać w wysokiej temperaturze.

Profesjonalna pralnia wodna musi posiadać dobrej jakości pralki, suszarki, a także magiel i urządzenie do pakowania już przygotowanych ubrań. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości i jednocześnie minimalizowaniu kosztów obsługi, warto dobrze sprawdzić parametry techniczne każdego z wybieranych urządzeń.