Jakie wyposażenie jest niezbędne w profesjonalnej pralni?

Profesjonalna pralnia umożliwia wypranie każdego rodzaju odzieży, a także domowych tekstyliów, dywanów i innych przedmiotów wymagających czyszczenia na mokro. Aby osiągnąć efekt w postaci idealnie czystych tkanin, a następnie wyprasować i zabezpieczyć ubrania oraz inne tekstylia, powinno się zadbać o odpowiednie wyposażenie do pralni. Jakie sprzęty są w niej niezbędne? Jakie inne przedmioty przydają się w takim miejscu?

  1. Pralki i suszarki to podstawa!
  2. Maglowanie i prasowanie dla nieskazitelnego efektu
  3. Dodatkowe wyposażenie do pralni
  4. Profesjonalne detergenty

Samodzielne wypranie kurtek, płaszczy, sukni ślubnych, garniturów, a także narzut, dywanów i dużych koców jest trudne. Wiele osób woli zlecić ich czyszczenie profesjonalnej pralni, w której bez trudu odświeży się nawet delikatne tkaniny i silnie zaplamione domowe tekstylia. Pralnia może również czyścić ubrania robocze, fartuchy laboratoryjne oraz wiele innych typów odzieży. Jest to możliwe, dzięki profesjonalnym sprzętom.

Pralki i suszarki to podstawa!

W pralniach niezbędne są przede wszystkim pralki – jest to oczywiste. Jednocześnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że są to zupełnie inne pralki niż te, których powszechnie używa się w domu. Profesjonalne urządzenia z oferty takiej jak gp-pralnia.pl są przystosowane do czyszczenia większych ilości odzieży w jednym czasie, jak również do prania pojedynczych ubrań w specjalnie przystosowanych programach.

W pralkach przemysłowych mieści się nawet do 60 kg prania, dlatego urządzenia z tej grupy umożliwiają szybkie wyczyszczenie ubrań roboczych z dużej firmy, uniformów szpitalnych i laboratoryjnych, a także licznych tekstyliów wykorzystywanych w hotelach, szpitalach i restauracjach. Każda z pralek przemysłowych posiada kilka trybów wirowania, a także szereg przydatnych funkcji.

Dodatkowo w pralni powinno się umieścić suszarki automatyczne. Tradycyjne suszenie prania trwa zbyt długo, a ponadto wymaga dużej przestrzeni i zabiera mnóstwo czasu. Suszarka szybko i bezpiecznie usuwa wodę zgromadzoną w odzieży, co sprawia, że ubranie można wyprać i wysuszyć nawet w ciągu kilkudziesięciu minut.

Maglowanie i prasowanie dla nieskazitelnego efektu

Urządzenia pralnicze obejmują magle i stacje do prasowania. Magiel jest niezbędny do wygładzenia pościeli, obrusów i innych tekstyliów. Dzięki niemu tkaniny są mniej podatne na gniecenie, co sprawia, że przez długi czas zachowują ładny wygląd. Jest to ważne w szczególności w hotelach, restauracjach i innych podobnych obiektach. Zadbane, czyste i idealnie wyprasowane tekstylia to wizytówka takich miejsc i zachęta dla gości, by odwiedzali je ponownie.

Maszyny pralnicze

Stacja prasowania jest niezbędna do wygładzania ubrań, zwłaszcza koszul, które panowie oddają do pralni, by wyglądać perfekcyjnie w pracy lub podczas ważnych uroczystości. Maszyny pralnicze tego typu umożliwiają szybkie i proste prasowanie, dlatego pracownicy pralni bez trudu radzą sobie z dokładnym wygładzaniem wszelkich nierówności na tkaninach.

Dodatkowe wyposażenie do pralni

Prócz pralek, suszarek, maglownic i stacji prasowania w pralni wykorzystuje się wiele innych urządzeń. Jednym z nich jest zgrzewarka do pakowania ubrań. Za jej pomocą zabezpiecza się odzież folią, którą zgrzewa się, by uniknąć jej rozerwania. W pralni przydają się również profesjonalne finiszery, czyli manekiny połączone ze stacją do prasowania parą. Taki manekin jest potrzebny choćby do prasowania fartuchów laboratoryjnych oraz odzieży roboczej wykorzystywanej w firmach, w których wyładowania elektrostatyczne mogłyby uszkodzić różne sprzęty.

urządzenia pralnicze

W pralni potrzebne są również wózki, którymi pracownicy przewożą ubrania oraz różne tekstylia. Ilość odzieży do wyprania jest znacznie większa niż w domu, dlatego bez wózków konieczne byłoby dźwiganie nawet kilkuset kilogramów rzeczy w ciągu dnia. Wózek pralniczy skutecznie rozwiązuje ten problem, ułatwiając i przyśpieszając wykonywanie codziennych obowiązków.

Profesjonalne detergenty

Wyposażenie pralni to nie tylko sprzęty, ale również liczne detergenty. Do dokładnego czyszczenia odzieży niezbędne są przede wszystkim proszki o wysokim stężeniu substancji aktywnych. Dzięki nim ubrania są idealnie czyste, świeże i pachnące po każdym praniu. Profesjonalny proszek umożliwia rezygnację z dodatkowych odplamiaczy oraz płynów do płukania, których używa się w domu.

Detergenty do pralni to również apretury, które służą do zabezpieczania ubrań przed zniszczeniem. Za ich pomocą chroni się odzież przed ponownym zaplamieniem oraz przed uszkodzeniami różnego typu. Apretura przydaje się w szczególności do ochrony garniturów, eleganckich sukienek, wełnianych płaszczy oraz jedwabnych bluzek i koszul.

W pralni przydają się również inne detergenty, przeznaczone do czyszczenia koców, pościeli, dywanów i innych tekstyliów. Za ich pomocą usuwa się z zabrudzonych rzeczy nawet najtrudniejsze plamy z kawy, herbaty, soków owocowych bądź wina. Dzięki temu klienci pralni wracają, by ponownie skorzystać z usług, z których są w pełni zadowoleni. Bez profesjonalnej chemii byłoby to niemożliwe.