Kompleksowa opieka medyczna w pakietach – charakterystyka

Pakiety medyczne różnią się od siebie przede wszystkim zakresem usług, jakie wchodzą w ich skład, a co za tym idzie także i ceną. Te najdroższe oferują pacjentowi najwięcej, dlatego w przypadku problemów zdrowotnych bądź chęci skupienia wszystkich usług medycznych w jednym punkcie, warto się na nie zdecydować.

Lekarze wszystkich specjalizacji

Podstawowe pakiety medyczne oferują dostęp do lekarzy najpopularniejszych specjalizacji, jednak zwykle ich liczba ogranicza się do maksymalnie dziesięciu. Tymczasem pakiety kompleksowe to tak naprawdę dostęp do każdego specjalisty, w dodatku bez żadnych, rocznych czy miesięcznych limitów. W ofercie można znaleźć także rzadkie specjalizacje, takie jak foniatria czy ginekologia onkologiczna. W praktyce oznacza to możliwość skupienia całej swojej kartoteki w jednym miejscu. Jest to bardzo istotne w kontekście kompleksowego leczenia przez lekarzy wielu specjalizacji, jeśli zajdzie taka konieczność.

Kompleksowe badania

Pakiety medyczne takich firm jak PZU (https://zdrowiewfirmie.pl/pzu/) czy Allianz (https://zdrowiewfirmie.pl/allianz/), które w kompleksowy sposób pozwolą zadbać o nasze zdrowie, oferują również możliwość wykonania większości badań klinicznych w jednej placówce. Z pewnością w skład pakietu wchodzą wszelkie możliwe badania z krwi, moczu czy innych wymazów, jednak ograniczona może być liczba badań, których wykonanie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Wynika to z faktu, iż w przypadku rzadszych chorób specjalistyczny sprzęt znajduje się jedynie w kilku placówkach w kraju, do których trzeba się udać na własną rękę. Niemniej jednak te częściej występujące choroby można bez problemu diagnozować w jednej placówce, na podstawie posiadanego pakietu.

Leczenie szpitalne

Niektóre pakiety medyczne oferują również pacjentom leczenie szpitalne, jeżeli zachodzi taka konieczność. W przypadku, gdy w danym szpitalu nie ma konkretnego oddziału, placówka oferuje nam bezpłatny transport do innego szpitala. W większości przypadków pakiety medyczne kompleksowe zawierają w sobie usługi z zakresu chirurgii jednego dnia, na które w publicznych placówkach często trzeba czekać miesiącami. Dlatego też w trosce o zdrowie własne i bliskich dobrze jest posiadać pakiet, który w razie poważniejszych wypadków oferuje kompleksowe leczenie (Zdrowie w firmie oferuje możliwość porównania różnych pakietów medycznych i wybranie najbardziej odpowiedniego). Co więcej, opieka medyczna świadczona na podstawie pakietów pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Szpitale posiadają nowoczesną infrastrukturę, która pozwala poczuć się pacjentowi komfortowo i bezpiecznie. Niestety, kompleksowa opieka medyczna to najdroższa opcja, którą jednak w pewnych przypadkach szczególnie warto rozważyć.