Kwas hialuronowy – czyli sposób na młody wygląd

Starzenie się organizmu to proces, który nie ominie nikogo. Dzięki rozwiniętej nauce wiemy już jednak, jak skutecznie opóźniać ten etap. Do efektywnych środków utrzymujących młodość należy kwas hialuronowy. Jest to substancja, która naturalnie występuje w ciele człowieka. Wraz z wiekiem jego stężenie zaczyna maleć, dlatego warto uzupełniać jego poziom jeszcze zanim nastąpią braki. Jakie działanie wykazuje kwas hialuronowy i czy jego suplementacja jest potrzebna?

Spis treści:

 1. Kwas hialuronowy – cenny eliksir młodości
 2. Wpływ kwasu hialuronowego na skórę
 3. Jakie korzyści przynosi kwas hialuronowy?
 4. Wewnętrzne wsparcie – czy kwas hialuronowy w tabletkach działa?
  1. Ukojenie dla stawów
  2. Ulga przy refluksie
  3. Wsparcie dla włosów

Kwas hialuronowy — cenny eliksir młodości

Sektorem, w którym kwas hialuronowy odnalazł największe zastosowanie, jest medycyna estetyczna. Wykorzystuje się go w licznych zabiegach kosmetycznych, które opóźniają procesy starzenia i przywracają skórze dawny, młody wygląd. Substancji tej nie zabrakło również w wielu produktach do codziennej pielęgnacji.

Obecnie związek może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Swoją popularność zyskał głównie ze względu na właściwości zapobiegające tworzeniu się zmarszczek. Co więcej, regularne stosowanie dobrej jakości produktów pozwala na zlikwidowanie utworzonych już bruzd i ubytków.

Wpływ kwasu hialuronowego na skórę

Podstawową cechą kwasu hialuronowego jest utrzymanie elastyczności skóry. Gdy jego składniki wnikają w głąb naskórka, nawilżają go od wewnątrz, nadając mu sprężysty i jędrny charakter. Osoby, które dbają o odpowiedni poziom substancji w organizmie, mogą liczyć na zlikwidowanie uczucia suchości skóry i odzyskanie gładkiej cery.

Jest to także nasz największy sprzymierzeniec w walce z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Stanowi swego rodzaju zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym, silnym wiatrem oraz skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami. Otoczona opieką skóra dłużej zachowuje świeży wygląd i nie jest tak podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie korzyści przynosi kwas hialuronowy?

Działanie kwasu hialuronowego nie ogranicza się jedynie do skóry. To substancja, której jedynie ok. połowa znajduje się w naszym naskórku. Cała reszta zaś odpowiada za procesy zachodzące w organizmie. Wśród głównych zalet związku warto wymienić:

 • redukcja zmarszczek
 • poprawa kondycji skóry
 • przyspieszenie procesów regeneracyjnych
 • łagodzenie bólu stawów oraz kości
 • nawilżenie gałki ocznej i ochrona rogówki przed wysychaniem
 • zwiększenie elastyczności skóry
 • regeneracja zniszczonych kosmyków

Wewnętrzne wsparcie — czy kwas hialuronowy w tabletkach działa?

Największym zainteresowaniem cieszy się płynna wersja kwasu hialuronowego, która jest wykorzystywana w zastrzykach lub kosmetykach. Nie jest to jednak jedyny sposób przyjmowania substancji, na który warto zwrócić uwagę. Wysoką skutecznością cechują się także suplementy diety z kwasem hialuronowym, które mogą występować pod postacią tabletek czy kapsułek. Zamówić je można w Sklepie Życia: https://www.sklepzycia.pl/kwas-hialuronowy.

Zamknięte w preparacie składniki oddziałują na organizm od wewnątrz, zapewniając spotęgowane działanie. Substancja wnika do krwiobiegu, dzięki czemu jej właściwości oddziałują bezpośrednio na źródło problemu. Choć największe jej ilości powracają do skóry właściwej, część produktu zostaje przeniesiona do niektórych ośrodków, których funkcjonowanie nadzoruje.

Aby upewnić się, że suplementacja przyniesie zakładane efekty, koniecznie wybierzmy sprawdzony i dobry jakościowo produkt. Bezpiecznych preparatów można szukać w Sklepie Życia, który oferuje kwas hialuronowy w tabletkach, kapsułkach oraz w formie pitnej. Warte uwagi są w szczególności produkty z wysokim stężeniem substancji, zapewniające szybko widoczne rezultaty.

Ukojenie dla stawów

Pod względem działania, kwas hialuronowy przypomina kolagen typu II. Podobnie jak on uczestniczy w produkcji płynu maziowego, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy kości oraz stawów. Wpływa ona na wytrzymałość układu ruchu, czyniąc go mniej podatnym na stłuczenia i złamania.

Suplementy z kwasem hialuronowym są stosowane podczas terapii chorób zwyrodnieniowych stanów. Pomagają w zmniejszeniu tarcia, tym samym zabezpieczając układ kostny przed zniszczeniami. Z tego względu chętnie sięgają po nie również sportowcy, których stawy są nieustannie narażone na kontuzje.

Ulga przy refluksie

Refluks kwasowy to dolegliwość, która powoduje dyskomfort i skutkuje doznaniami bólowymi. Regularne zwracanie zawartości żołądka do gardła podrażnia przełyk, którego uszkodzenia znacząco obniżają komfort życia. Przyjmowanie suplementów z kwasem hialuronowym może pomóc w złagodzeniu częstotliwości występowania refluksu. Ponadto substancja ta przyspiesza gojenie ran, dzięki czemu naruszona tkanka gardła ma szansę na sprawną regenerację.

Wsparcie dla włosów

Wpływ kwasu hialuronowego odczuwa cały nasz organizm. Nie pozostaje on obojętny również dla włosów, które czerpią z jego właściwości. Suplementy wpływają na poziom nawilżenia kosmyków oraz regenerują zniszczone fragmenty. Ich regularne stosowanie przywraca włosom dawny blask i zdrowy wygląd. Substancja zawarta w preparatach umożliwia zatrzymanie wody, sprawiając, że suche i podatne na złamania kosmyki staną się przeszłością.

Bibliografia:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583886/

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1062/hyaluronic-acid

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30287361/