Leczenie alkoholizmu. Skuteczne metody.

Powodów nadużywania napojów wysokoprocentowych jest niemal tyle, ile uzależnionych osób. Nałóg ma różne oblicza, począwszy od jawnego nie radzenia sobie z alkoholem, po wysokofunkcjonujących alkoholików.

Jedyną drogą do rozwiązania problemu jest leczenie uzależnień. Tylko w ten sposób można przerwać piekło alkoholika i jego najbliższego otoczenia.

Leczenie alkoholizmu. Metody.

Oprócz terapii, wszywka alkoholowa jest jedną z najskuteczniejszych broni przeciwdziałania chorobie, jaką jest alkoholizm.
Jest to lek w postaci tabletek, zaimplantowany podskórnie. Pod skórą lekarz umieszcza od 8 do 10 tabletek. Zabieg ponawia się po około 8 miesiącach.
Substancją czynną wszywki jest disulfiram. Jego działanie polega na hamowaniu enzymu istotnego dla przemian metabolicznych alkoholu.
Wszywka alkoholowa wyklucza picie napojów wysokoprocentowych. W normalnych okolicznościach, enzym, (w leczeniu uzależnień hamowany przez disulfiram), rozkłada aldehyd octowy, główny metabolit alkoholu, przekształcając go w kwas octowy. W przypadku braku tego enzymu, aldehyd octowy rozkłada się w organizmie powodując szereg nieprzyjemnych dolegliwości.

Zabieg jest przeprowadzany po uzyskaniu zgody pacjenta i odbywa się pod ścisłą kontrolą lekarza. W połączeniu z psychoterapią pozwala na przebrnięcie przez początkowy, niezwykle trudny okres abstynencji. Lek do implantacji jest dostępny w przychodniach prywatnych i państwowych. Szukając poradni, które implantują esperal Wrocław lub inne duże miasto daje większe możliwości, jeśli chodzi o zachowanie anonimowości i dyskrecji. Leczenie uzależnień wiąże się z upokorzeniem, wstydem i lękiem. Dlatego osoby z małych miejscowości, rzadziej decydują się na disulfiram w postaci leku podskórnego.

Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg trwa około 30 min i jest przeprowadzany przez chirurga. Wszywka jest umieszczana w okolicy pośladków lub łopatki i odbywa się pod znieczuleniem.
Przed podjęciem czynności, pacjent zostaje poinformowany o możliwych działaniach ubocznych. Lekarz sprawdza też, czy pacjent nie pił alkoholu przez ostatnie 12 godzin.
Dodatkowo, niektóre gabinety proponują rozpuszczalne szwy oraz zastrzyk z antybiotykiem, który ogranicza ryzyko pojawienia się infekcji.
Wszywka nie może być zaaplikowana osobom ze stwierdzoną niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca oraz nadciśnieniem tętniczym. Wszycie leku wiąże się z rezygnacją z produktów, w których alkohol jest substancją pomocniczą. Dotyczy to różnych syropów, płynów do płukania jamy ustnej, sosów i kosmetyków na bazie alkoholu.

Wszywka alkoholowaco zamiast?

Implantacja nie jest jedyną metodą wspomagania farmakologicznego. Disulfiram dostępny jest także w postaci tabletek doustnych pod nazwą Anticol. Tabletki zażywa się raz na dobę, pod kontrolą lekarza. Skutki uboczne spowodowane piciem alkoholu przy jednoczesnym zażywaniu leku są takie same, jak dla osób z wszywką.
Lek zaimplantowany podskórnie może być bardziej skuteczny. Alkoholizm, to choroba mająca związek z problemem samokontroli, a jej fundamenty oparte są głównie na fałszu, oszukiwaniu samego siebie, obwinianiu środowiska zewnętrznego i racjonalizacji złych nawyków.
Wybierając wszycie leku esperal Wrocław lub inne duże miasta wojewódzkie oferują nie tylko dyskrecję, ale i pomoc w odpowiednim wyborze podaży leku- doustnej lub podskórnej.

Alkoholik, nawet ten wysokofunkcjonujący nie dożywa zazwyczaj 60- 65 roku życia. Leczenie uzależnień przy pomocy psychoterapii i farmakologii jest jedyną drogą do uratowania życia.