Leczenie rumienia na twarzy – czy istnieje skuteczny sposób?

Potocznie mówi się „zdrowy rumieniec”. Mało kto wiąże zaróżowione policzki z jakimikolwiek dolegliwościami. Tymczasem wypełzający na policzki rumień potrafi skutecznie utrudniać życie i obniżać poczucie własnej wartości. Na szczęście istnieją jednak sposoby leczenia rumienia na twarzy. Podpowiadamy, po które z nich sięgnąć, by pozbyć się nieestetycznych rumieńców.

1. Leczenie rumienia na twarzy – czy to konieczność?

2. Laser VPL – ratunek dla zaczerwienionej skóry
3. Czy leczenie rumienia na twarzy jest skuteczne?

Leczenie rumienia na twarzy – czy to konieczność?

Kiedy subtelne rumieńce coraz dłużej pozostają na skórze twarzy, oznacza to, że mamy już do czynienia z rumieniem, który bez wątpienia stanowi defekt kosmetyczny. Takie zaczerwienienie potrafi skutecznie utrudniać życie – nie wygląda ładnie, niejednokrotnie nie daje się zakryć nawet grubą warstwą makijażu, a ponadto może wywoływać nieprzyjemne objawy somatyczne (pieczenie, uczucie gorąca, łuszczenie się skóry itp.).

Najwięcej do powiedzenia o rumieniu mają z pewnością posiadaczki cery naczynkowej. To one są najbardziej narażone na powstanie tej przypadłości. Występowanie rumienia na twarzy wiąże się bowiem z nadmiernym rozszerzaniem naczyń włosowatych. Wystarczy nieodpowiednia pielęgnacja (o co nietrudno przy tak wymagającej cerze), by nabawić się poważnych problemów skórnych.

Wydaje się, że problem ten nie wymaga interwencji – nic bardziej mylnego. Defekt ten nie zniknie sam, nie zlikwidują go też kosmetyki (ani drogeryjne, ani apteczne). Jeżeli zależy nam na skutecznym pozbyciu się problemu, to leczenie rumienia na twarzy jest konieczne.

Laser VPL – ratunek dla zaczerwienionej skóry

Skutecznym sposobem poradzenia sobie z rumieniem jest terapia laserem VPL. Dokładnych informacji na jej temat można zasięgnąć pod adresem: http://www.studioelix.pl/medycyna-estetyczna/laser-vpl/. Warto w tym miejscu nadmienić, że leczenie rumienia na twarzy powinno się odbywać pod okiem specjalistów medycyny estetycznej. Sam zabieg zaś polega na potraktowaniu naczyń krwionośnych impulsami światła, które są następnie pochłaniane przez owe naczynia. Ściany naczynka zostają zniszczone i wydalone przez organizm.

Czy leczenie rumienia na twarzy jest skuteczne?

Przeprowadzony w salonie medycyny estetycznej zabieg z pewnością znacznie poprawia stan cery, wpływa również na odmładzanie skóry i poprawę jej kondycji. Największym efektem jest jednak zniwelowanie rumienia na twarzy. Laser VPL pozwala na skuteczne pozbycie się tego nieestetycznego defektu i uporanie się z uciążliwymi dolegliwościami. Pamiętajmy, że twarz to najbardziej widoczny element ciała – nie warto zatem zwlekać z leczeniem rumienia na twarzy.