Lofra- z miłości do klasyki w kuchni

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj zwykle toczy się życie rodziny. Tutaj przygotowuje się posiłki, prowadzi się długie rozmowy. Jednym z najważniejszym elementów jej wyposażenia jest kuchenka. Choć w ostatnich latach bardzo popularne stały się kuchnie pod zabudowę, wciąż wiele osób decyduje się na kuchnie wolnostojące. Wyjątkowym pomysłem jest kuchenka wolnostojąca w stylu retro. Jaką wybrać i do jakiej kuchni będzie ona pasować?

Kuchnie wolnostojące Lofra

Lofra to marka produkująca kuchnie wolnostojące najwyższej jakości. W ofercie marki znajduje się kilka rodzajów kuchenek, które doskonale sprawdzą się w klasycznych aranżacjach kuchni. Kuchnia retro doskonale prezentuje się w połączeniu ze stylizowanymi urządzeniami czy sprzętami AGD, a kuchenka tego typu będzie doskonałym podkreśleniem stylistyki vintage.

Kuchnie Dolcevita

Kuchenki wolnostojące Dolcevita to klasyczne kuchnie gazowe i stylizowanym wyglądzie. Dostępne są zarówno kuchenki 4-palnikowe, jak i kuchenki 5-palnikowe. Kupując takie urządzenie, warto pamiętać o tym, że ich retro styl jest tylko stylizacja- swoją funkcjonalnością takie kuchenki nie odbiegają niczym od najnowszych modeli. Chodzi tu jedynie o wywołanie pozytywnych skojarzeń związanych z kuchniami dziadków czy o stworzenie prawdziwego stylu, jakim cechuje się kuchnia vintage. Dostępne są kuchenki w bardzo zróżnicowanych konfiguracjach- zarówno kuchenki z jednym piekarnikiem, jak i dwoma, a także z okapem czy wyjątkowo szeroką płytą gazową.
Kuchnie Dolcevita występują także w wersji indukcyjnej. Płyta indukcyjna połączona jest tu z elektrycznym piekarnikiem, wyglądem przypominając starą, klasyczną kuchenkę gazową. Kuchenki indukcyjne wolnostojące sa najnowocześniejszą formą kuchenki, cieszącą się sporą wydajnością i sprawnością energetyczną.

Ciekawą opcją jest wybór mniej typowych kolorów. W dzisiejszych kuchniach aranżowanych w nowoczesnym stylu rządzi biel i drewno. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odrobinę zaszaleć i postawić na kuchnię wolnostojącą np. w burgundowym odcieniu. Takie urządzenie z pewnością doda stylu i uroku każdej kuchni. Kuchnie wolnostojące indukcyjne mają tę zaletę, że sa bardzo łatwe do utrzymania we wzorowej czystości. Właściwie nie wiąże się to z żadnym specjalnym wysiłkiem.

kuchnia retro

Kuchnie do zadań specjalnych- Lofra Special

W ofercie marki znajdują się także wyjątkowe kuchenki wolnostojące do zadań specjalnych. Nie ulega wątpliwości, że np. posiadanie dużej rodziny czy częsta organizacja przyjęć sprawia, że im większa kuchenka, tym lepiej. W ofercie marki Lofra znajdują się kuchenki o większej ilosci palników i większej szerokości. Dzięki niej możesz jednocześnie przygotowywać wiele potraw. Choć kuchenki te stylizowane są na sprzęt retro, zapewniają najbardziej zaawansowane funkcje. Elektryczny piekarnik zapewnia idealne efekty pieczenia, a gazowa płyta pozwala na bezproblemowe gotowanie.

Lofra Curva, czyli wyjście poza schematy

Większość kuchenek ma ostry, kwadratowy czy prostokątny kształt. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjść poza te utarte schematy. Służy temu kolekcja kuchenek gazowych Lofra Curva. Ich cechą charakterystyczną jest nieco zaokrąglony, a przez to znacznie łagodniejszy kształt. Taka kuchnia wygląda intrygująco, przyciąga wzrok i sprawia, że gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością. Kuchnie z linii Lofra Curva dostępne są w wersjach 4-, 5- i 6-palnikowej, każdy dobierze więc model odpowiedni dla siebie.

A może kolor?

Jeżeli dość masz już rutyny, rozwiązaniem dla Twojej kuchni retro może okazać się kolekcja Lofra Rainbow. Kuchenki z tej linii dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, co pozwala na uzyskanie nietypowych, ciekawych efektów. Sporą popularnością cieszy się kuchenka w burgundowym odcieniu, wprost idealna do kuchni retro. Dostępna jest także wersja inox czy elegancka czarna. Nietypową opcją są kuchenki w odcieniu avorio. Każda z tych kuchenek idealnie wkomponuje się w każdą kuchnię urządzoną w stylu vintage, z poszanowaniem tradycji i klasyki, ale też z otwartością na to, co nowe.

kuchnia vintage

Kuchnia dla profesonalistów

Kuchenki wolnostojące Lofra to nie tylko kuchenki do stosowania przez niewielką rodzinę, ale także duże kuchnie do profesjonalnych zastosowań. Mowa tutaj o linii Professional. Dzięki zastosowaniu ogromnej przestrzeni roboczej, możliwe jest jednoczesne przygotowywanie wielu produktów, co jest oszczędnością czasu i pracy. Kuchenki zachowane są w stylu retro, każda z nich posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Nie ulega wątpliwości, że taka kuchenka gazowa wprowadzi do każdej kuchni interesujący klimat i spore ułatwienie. Wygląd kuchenek dopracowany jest w każdym szczególe, zadbano o każdy detal, by urządzenie doskonale wpisało się w kuchnię urządzoną w duchu vintage.

Czy warto zakupić kuchnie w stylu retro?

Kuchnia w stylu retro przywodzi nam na myśl pozytywne, przyjemne skojarzenia, budzi także wiele wspomnień. Kuchenki zachowane w tej stylistyce doskonale nadadzą się do klasycznych wnętrz, do złudzenia przypominając urządzenia sprzed lat, ale dorównując swoją technologią najnowocześniejszym modelom. Więcej znajdziesz na lofra.pl.