Łysienie u kobiet – jak sobie poradzić?

Utrata włosów, to dla kobiet szczególnie bolesna i wstydliwa kwestia. Związek z wypadaniem włosów mają choroby nowotworowe, w szczególności chemioterapia, która prowadzi do utraty włosów, brwi i rzęs.
Kolejnym powodem może być podeszły wiek, uwarunkowania genetyczne lub poparzenia skóry głowy.
Silny stres oraz choroby tarczycy, a także menopauza są czynnikami powodującymi łysienie u kobiet.
Rozwiązaniem może być przeszczep włosów, terapia hormonalna, kuracje wzmacniające od wewnątrz i zewnątrz, w tym mikronakłuwanie lub kuracja uzupełniająca niedobór pierwiastków.

Gdy dostępne metody zawodzą lub trzeba poczekać na efekty, peruki naturalne – długie włosy lub krótsze spełnią potrzebę bycia atrakcyjną i kobiecą.
Chociaż na pierwszy rzut oka peruki sztuczne wydają się tańsze, w rzeczywistości zużywają się znacznie szybciej i zdecydowanie rzadziej przypominają prawdziwe włosy.

Dlaczego peruka z naturalnych włókien włosowych?

Żywotność peruki naturalnej sięga 5 lat. Są one podzielone na kategorie, według odmiany włosa. Dostępne peruki to odmiany: europejska, chińska, mongolska, słowiańska oraz japońska. Peruki blond cieszą się ogromnym powodzeniem, podobnie, jak inne odmiany słowiańskie. Jest to jedyny naturalny kolor, jaki można nabyć. Jeśli potrzebujemy peruki w innym kolorze, musi być ona poddana farbowaniu.

Fundament peruki stanowi baza imitująca ludzką skórę. Monofilament, z którego wykonana jest bazą to antyalergiczny, dający wysoki komfort noszenia materiał. W perukach spersonalizowanych monofilament jest dopasowywany do odcienia skóry osoby mającej nosić perukę.
Takie peruki naturalne długie włosy i dostosowana kolorystycznie baza, sprawiają, że są one nie do odróżnienia od prawdziwych włosów.
Dodatkowo, elastyczne gumki ułatwiają wkładanie i zakładanie peruki z włókien włosowych.

Virgin hair

Tym terminem określamy włosy, które zarówno przed, jak i po ścięciu nie były nigdy farbowane ani poddawane żadnym zabiegom konserwacyjnym.
Virgin hair wyglądają pięknie, zwłaszcza w przypadku, gdy chodzi o peruki naturalne długie włosy mają wtedy efekt samodzielnie wyhodowanej fryzury.

Remy hair

To peruki naturalne, dla tych którzy lubią farbować włosy. Są one przeznaczone do wielokrotnego farbowania. Podkreślają charakter i aparycję czy też przypominają kolorem włosy, które miała dana osoba przed ich utratą.

Jak dbać o perukę?

Zarówno nadmiar, jak i zbyt oszczędne stosowanie kosmetyków szkodzi perukom.
Należy też pamiętać, aby zdejmować ją na kilka godzin dziennie, tak aby skóra głowy mogła odpocząć.
W pielęgnacji peruki nie używa się kosmetyków drogeryjnych, ale specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków dedykowanych systemom naturalnym. Produkty te spełniają rolę nie tylko oczyszczająca włosy, ale i konserwują węzełki, które są umocowane do bazy monofilamentowej peruki.

Peruki naturalne dają możliwość dowolnej stylizacji włosów. Można je upinać i czesać, tak jak w przypadku własnych włosów. Noszenie peruki z włosów nie wyklucza wizyty u fryzjera. Szczególnie peruki naturalne- długie włosy i półdługie można dowolnie stylizować, informując wcześniej fryzjera o fakcie noszenia peruki.
Peruki blond nie będące, tzw. Virgin hair można dowolnie farbować, oczywiście z umiarem, podobnie jak włosy naturalne.
Dzięki temu, że istnieje alternatywa dla sztucznych włosów, można wybrać bardziej przyjazny i spełniający oczekiwania produkt oraz cieszyć się odzyskaniem ważnego atrybutu, jakim niewątpliwie są włosy.