Moc pary na bakterie i roztocza – skuteczny sposób na zwalczanie alergenów!

Niektórzy są zdania, że z alergią się nie wygra, a przez cały okres pylenia traw i roślin pozostaje przyjmować tabletki zwalczające objawy alergii. Dodatkiem jest stosowanie silnych, chemicznych detergentów do sprzątania mieszkania. Niestety jest to błędne koło, ponieważ silne środki czyszczące oparte na żrących związkach chemicznych mogą tak samo albo nawet jeszcze bardziej wywoływać alergie, podrażnienia i szkodzić zdrowiu. Czy można walczyć z alergią bez uszczerbku dla zdrowia? Można! Dobrą propozycją jest stacja pary i wykorzystanie tego, czego dostarcza ona w dużej ilości – pary!

Parowe czyszczenie mebli i ubrań

Woda aby zamienić się w parę musi osiągnąć wysoką temperaturę. I to jest klucz do rozwiązania. Siła i moc wrzącej wody, ale bez jej nadmiernej ilości. Nowoczesne myjki parowe skutecznie eliminują zanieczyszczenia z okien, a nawet kabiny prysznicowej. Para pod wysokim ciśnieniem jest w stanie skutecznie usunąć tłuszcz, plamy oraz zabijać mikroorganizmy, wirusy, bakterie, grzyby i roztocza. Szybko uruchamiane, z szybkim nagrzewaniem się wody i z równie szybką możliwością użycia. Raz ciach i gotowe.

Możliwość ta ma doskonałe zastosowanie podczas czyszczenia ubrań. W domu korzystasz z oczyszczacza powietrza, a co jeśli przychodząc z zewnątrz, przyniesiesz w tym samym czasie alergeny na swoim ubraniu? Drażniące cząsteczki są tak małe, że nie sposób zauważyć ich gołym okiem. Jeżeli ubranie nie kwalifikuje się jeszcze do wyprania, a ty nie chcesz niepotrzebnie tracić czasu, warto odświeżyć je za pomocą stacji pary. Pary rozprowadzana przez stopę prasującą generatora skutecznie i głęboko wniknie w tkaniny, usuwając z nich nieprzyjemne zapachy, alergeny, bakterie i wirusy które mogły na nich osiąść.

Praktycznym i polecanym rozwiązaniem jest także użycie stacji pary do szybkiego „przeprasowania” materaca i pościeli, jeżeli chcesz mieć głęboki, niezakłócony sen. Nie chodzi o ich nienaganny wygląd, ponieważ podczas snu i tak to nie ma znaczenia, ale o zabicie wszystkich niechcianych drobnoustrojów. Para doskonale poradzi sobie także z roztoczami, które mogą zamieszkiwać kanapy, fotele i inne meble tapicerowane. Kilka pociągnięć, a twoje meble zyskają nową jakość!

Usuń drobnoustroje naturalnym sposobem

Para jest w stanie zabić baterie, wirusy i alergeny nie pozostawiając żadnych plam, wilgoci i resztek chemikaliów. Jest to najbardziej naturalny i zdrowy sposób walki z alergenami. Alergicy musza pamiętać, że aby pozbyć się alergii trzeba pozbyć się czynników ją wywołujących. Regularne traktowanie ubrań, materacy i pościeli parą da spokój ducha i ciała przez kilka tygodni.