Najpierw masa – potem rzeźba ;)

Od dłuższego czasu panuje w naszym kraju moda na życie zgodne z zasadami zdrowego żywienia, ale też regularnym wysiłkiem. Wiele osób ćwiczy głównie ze względu na chęć osiągnięcia jakiegoś efektu, z reguły chodzi o redukcję masy w przypadku kobiet, mężczyźni skupiają się na rzeźbieniu swojej sylwetki. Trzeba przy tym pamiętać, że żadne ćwiczenia nie zastąpią odpowiedniej diety, która zawsze powinna być dostosowana do intensywności treningu i oczywiście efektu jaki chcemy uzyskać.

Osoby chcące zrobić sobie ładną rzeźbę coraz częściej sięgają po różnego rodzaju odżywki na przyrost masy mięśniowej. Jest to dobry wybór gdy nasza dieta nie przynosi żadnych większych efektów, jednakże zupełnie zbędny w momencie gdy odpowiednia dieta skutkuje, a chcemy tylko przyspieszyć cały proces. Ważne, by na tej drodze skorzystać z rad specjalistów, w tym trenera personalnego, który pomoże nam dobrać odpowiednie ćwiczenia, które skutecznie pomogą zrealizować nam swój cel. Trzymanie się odpowiedniej diety również jest jednym z podstawowych warunków, jakie musimy spełnić, by móc osiągnąć wymarzony efekt.

Komentarze

    Paweł

    (5 kwietnia 2017 - 14:23)

    Zgadzam się i potwierdzam. Zwłaszcza jeśli ćwiczymy “dla siebie” a nie zawodowo etc. warto starać się wycisnąć maksymalnie dużo z mocno zróżnicowanej diety. Osobiście uważam, że lepiej ćwiczyć dłużej i mieć potem mięśnie z diety, niż krócej a mieć mięśnie odżywkowe. Już nie wspomnę o patologii anabolicznej, która ma same minusy po odstawieniu chemii.

Komentarze są wyłączone.