Największe zalety biurka z regulacją wysokości

Wybór dobrego biurka to kluczowa sprawa dla każdego, kto każdego dnia dużo przy nim pracuje. Z tego względu warto zastanowić się nad tym, czy biurko regulowane nie byłoby dla nas najlepszym rozwiązaniem, ze względu na swój szeroki wachlarz zastosowań i możliwości ustawienia w różnych pozycjach. Jakie są największe zalety takiego rozwiązania? Na co warto zwrócić uwagę wybierając biurko?

1. Biurko regulowane jest ergonomiczne

2. Możesz pracować, jak ci wygodnie

3. Biurka regulowane pomagają w minimalizowaniu ryzyka pojawienia się zwyrodnień

Biurko regulowane jest ergonomiczne

Ergonomia i BHP to tematy, które są przez wielu niedoceniane i bagatelizowane, a czasem wręcz uznawane za coś głupiego. To jednak duży błąd, ponieważ te dwie dziedziny pozwalają nam na określenie, jaki będzie najbardziej korzystny dla nas sposób wykonania jakiejś pracy, co pozwoli na uniknięcie urazu czy innej nieprzyjemnej sytuacji, gdy już zaczniemy tę rzecz wykonywać. Ergonomia jest przy tym bardziej subtelna, ponieważ jej zadaniem jest określenie idealnie dopasowanego do nas miejsca pracy. W przypadku biurek i foteli do nich ma to na celu zminimalizowanie takich niepożądanych rzeczy, jak garbienie się podczas pracy, nienaturalnego ułożenia ciała względem monitora czy braku dostatecznej ilości miejsca na ręce. Biurko regulowane ma tutaj tę zaletę, że możemy przy nim pracować w dowolny sposób i nie jesteśmy zmuszeni jedynie do siedzenia podczas wykonywania kolejnych zadań. Dzięki temu, jeżeli czujemy taką potrzebę, możemy bez problemu odciążyć kręgosłup i plecy poprzez zmianę pozycji, jednocześnie nie przerywając tego, nad czym akurat się skupiamy.

Możesz pracować, jak ci wygodnie

Biurko do pracy na stojąco jest wygodnym rozwiązaniem, ale jeszcze lepiej jest mieć tyle możliwości, ile dusza zapragnie. Z tego względu biurko regulowane elektrycznie pozwoli nam na przyjęcie takiej postawy podczas użytkowania, jaka nam się tylko zamarzy. Będziemy w stanie pracować zarówno na siedząco na fotelu, jak i na siedząco na piłce treningowej, a także – oczywiście – na stojąco. W ten sposób nie tylko sprawimy, że zawsze będzie nam wygodnie i komfortowo, ale także poprawimy aspekt zdrowotny codziennej długiej pracy przy blacie roboczym. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy mamy tendencję również odpoczywać przy biurku, na przykład grając w gry czy oglądając filmy lub seriale przez internet. Wtedy ilość czasu spędzanego przy biurku jest jeszcze większa, więc warto zadbać, aby w tym czasie nasze ciało miało dostatecznie dużo komfortu.

Biurka regulowane pomagają w minimalizowaniu ryzyka pojawienia się zwyrodnień

Chyba najważniejszą zaletą biurka regulowanego jest jego wkład w minimalizowanie problemów zwyrodnień. Istnieje wiele zawodów, jak na przykład grafik czy architekt, która ma niejako w swój “status” wpisany zespół cieśni nadgarstka. Jest to przykra przypadłość, powodująca dużo bólu, a wynikająca z nieprawidłowej pozycji podczas pracy – jeżeli opieramy ręce na krawędzi biurka na wysokości nadgarstka, uciskamy nerwy i żyły biegnące na przegubie, przez co przyczyniamy się do ich upośledzenia. Biurko z regulacją wysokości pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia tego problemu, ponieważ możemy dostosować poziom blatu do naszych potrzeb i postury, a także mamy dostatecznie dużo miejsca na ręce, by móc oprzeć je na powierzchni całymi przedramionami. To z kolei powoduje, że ciężar rozkłada się bardziej równomiernie, a nasze nadgarstki często nie mają kontaktu z powierzchnią biurka, przez co nie są narażone na ucisk.