Okres bez śmieci z kubeczkiem menstruacyjnym

Uczyń swój okres zielonym z kubeczkiem menstruacyjnym Happy Cup – https://happy-cup.pl/!

„Zanim dostałam kubeczek menstruacyjny, absolutnie co miesiąc bałam się miesiączki – wspomina Maja. – Czułam się bardzo źle myśląc o tonach śmieci jakie wyprodukuję. To ogromne marnotrawstwo. – powtarzałam sobie. Każdego miesiąca zużywałam około dwóch pudełek tamponów oraz jedno opakowanie podpasek jednorazowych.

Pomyślcie o tym, dziesiątki artykułów jednorazowego użytku co miesiąc? Niedobrze…”

Miesiączka pełna zanieczyszczeń?

Tak, jeżeli spojrzymy na szersze dane niż historia Mai, wszyscy będziemy przerażeni. W Polsce ilość miesięcznych odpadów higienicznych generowanych przez kobiety w czasie miesiączki wynosi około 150 milionów śmieci. Przeciętnie kobieta w ciągu całego swojego życia zużywa od 10 000 do nawet 16 000 sztuk podpasek i tamponów.

Ta wstrząsająca ilość zużytych podpasek i tamponów w większości ląduje w morzach. Wyobraźcie sobie jak bardzo zabójcze jest to dla zwierząt wodnych.

kubeczek menstruacyjny nie zanieczyszcza wód

Jak one tam trafiają?

Głównie poprzez spłukiwanie ich w muszli toaletowej, co niestety jest częstym zwyczajem. Również w wyniku bezpośredniego zaśmiecania przez kobiety środowiska naturalnego.

Plastikowe podpaski i tampony

Aż 90% podpaski wykonane jest z plastiku oraz 6% składu tamponów to plastik. Biorąc pod uwagę ich ogromne ilości wyrzucane każdego miesiąca przez miliony kobiet na całym świecie, można dojść do wstrząsających wniosków.

Każda kobieta używająca jednorazowych środków higieny podczas miesiączki dokłada swoją cegiełkę do zatruwania zwierząt wodnych oraz środowiska plastikiem.

Badacze oszacowali, że jedno opakowanie podpasek odpowiada 4 woreczkom plastikowym. Czas ich rozkładania w przyrodzie wynosi aż 500 lat! Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, gdy kobiety decydują się na zakup tamponów z aplikatorami, które są w całości wykonane z plastiku.

tampony i podpaski pływające w morzach i oceanach

Zdrowie…

Już wiemy jak negatywny wpływ mają podpaski i tampony na życie i zdrowie zwierząt oraz stan środowiska naturalnego. Ważna jest również kwestia ich wpływu na nasze zdrowie, czyli stosujących ich kobiet.

Oprócz faktu, że tworzone są one z plastiku, dochodzi jeszcze bielona chlorem bawełna oraz rakotwórcze dioksyny. Mogą powodować nowotwory, ale także suchość pochwy, podrażnienia, infekcje intymne.

Kubeczki menstruacyjne wykonane są z hipoalergicznego medycznego silikonu, który jest całkowicie neutralny oraz bezpieczny dla naszego ciała. To produkty wielokrotnego użytku, do 10 lat stosowania, dzięki czemu ZNACZNIE ograniczają produkcję menstruacyjnych odpadów.

Wybierając kubeczek menstruacyjny możesz zadbać nie tylko o swoje, i Twoich najbliższych, zdrowie, ale także o zdrowie planety i żyjących na niej niewinnych zwierzątek.

Kubeczek menstruacyjny Happy Cup to także olbrzymia oszczędność

„Oprócz marnotrawienia zasobów, wydawałam spore sumy pieniędzy na podpaski i tampony. Prawda jest taka, że zupełnie niepotrzebnie. Dlaczego? Jeden kubeczek menstruacyjny zastępuje wszystkie te środki higieny przez długie lata.” – opowiada dalej o swoim doświadczeniu Maja.

Przeanalizujmy to…

Koszt kubeczka menstruacyjnego Happy Cup: 59 zł na 10 lat

Koszt najpopularniejszych w Polsce tamponów: ok. 20 zł na miesiąc 20 zł x 12 miesięcy = 240 zł na rok 240 zł x 10 lat = 2400 zł przez 10 lat

Oszczędność: 2341 zł !!!

Zakup kubeczka menstruacyjnego Happy Cup zwraca się już po trzech miesiącach i pozwala zaoszczędzić około 2000 zł przez 10 lat. Idealna suma, by wyjechać na wymarzone wakacje!

kubek menstruacyjny na wakacjach, świetnie ekologiczne rozwiązanie

Kubeczek menstruacyjny Happy Cup co to?

„To ekologia, zdrowie i oszczędność. Jednak również większa wygoda podczas miesiączki. Można go nosić do 12 godzin. Jest mały i dyskretny, noszę go w torebce także, gdy spodziewam się miesiączki – zajmuje tak mało miejsca. Chowam go w specjalnie do niego stworzony woreczek z eko juty.

Już zapomniałam jak to jest biec szybko do sklepu by kupić podpaski lub prosić współpracowniczkę o pożyczenie, bo nagle dostałam miesiączkę!

Kubeczek menstruacyjny Happy Cup to idealne rozwiązanie na okres w podróży, ale także w pracy i na co dzień w domu. Nie trzeba co chwilę chodzić do toalety by zmieniać podpaski i tampony.”

Każda użytkowniczka kubeczków menstruacyjnych zgodziła by się z Mają. Spróbuj i Ty.

„Mało jest produktów na świecie, które mają same plusy. Niewątpliwie należy do nich właśnie kubeczek menstruacyjny Happy Cup. Polecam każdej z Was spróbować tej najnowszej technologii.”