Okulary dla eleganckiego mężczyzny – jaki kolor oprawek wybrać?

Okulary są dziś nie tylko praktycznym narzędziem do korekcji wady wzroku, ale także istotną ozdobą, która właściwie dobrana potrafi podkreślić naturalne atuty męskiej twarzy oraz ukryć jej mankamenty. Istotne w tej kwestii jest nie tylko prawidłowe dopasowanie oprawek męskich do kształtu twarzy, ale także dobranie odpowiedniego ich koloru. Oprawki męskie są bowiem dostępne w niemal każdej barwie, sztuką jest natomiast wybrać tę najlepszą dla siebie, pasującą do swojego stylu życia.

Oprawki męskie – jakie kolory są najczęściej wybierane?

Pomimo pojawienia się w sprzedaży nowoczesnych soczewek kontaktowych, wielu mężczyzn nadal nie rezygnuje z tradycyjnych okularów, które są wygodne, trwałe oraz ekonomiczne w codziennym użytkowaniu. Jedna prawidłowo użytkowana para jest w stanie posłużyć nam wiele lat. To czy chętnie będziemy sięgali po okulary, w dużej mierze zależy jednak od tego, jak się w nich czujemy. Aby oprawki męskie były estetyczną ozdobą naszej twarzy, muszą być odpowiednio do niej dopasowane. I nie mówmy tu o samej formie, którą bardzo łatwo wybrać kierując się kształtem twarzy. Kolor oprawek jest bowiem nie mniej ważnym elementem, jaki należy wziąć pod uwagę oglądając oprawki męskie dostępne w sprzedaży.

Kolorów oprawek jest całe mnóstwo. Oprawki męskie są dostępne zarówno w uniwersalnych, klasycznych odcieniach srebra, czerni, brązu oraz złota, jak bardziej oryginalnych kolorach – czerwonym, białym, niebieskim i wielu innych. Wybór odpowiedniego zabarwienia oprawek w dużej mierze zależy od charakteru mężczyzny oraz jego stylu życia. Panowie, którzy na co dzień pracują, pełnią oficjalne funkcje i muszą swoim wyglądem podkreślać pełnioną rolę i status społeczny, powinni raczej sięgać po oprawki męskie w klasycznej kolorystyce. Dobrym wyborem będą tu szczególnie oprawki czarne oraz brązowe.

Oprawki męskie dla indywidualistów, którzy kochają się wyróżniać

Oprawki męskie nie muszą być jednak nudnym dodatkiem do naszego codziennego stroju. W sprzedaży, oprócz stonowanych kolorystycznie okularów znajdziemy bowiem także bardziej oryginalne oprawki, które zostały wręcz stworzone dla mężczyzn kochających się wyróżniać. Oprawki w kolorze czerwonym, zielonym, białym czy niebieskim to fantastyczne rozwiązanie dla nastolatków, którzy poszukują swojego stylu, a na co dzień chętnie sięgają po ubrania w zróżnicowanej kolorystyce. Kolorowe oprawki męskie będą doskonałym wyborem także dla aktywnych panów, w każdej wolnej chwili uprawiających sport, gdyż podkreślą drzemiącą w nich energię życiową.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby mieć w szufladzie dwie lub więcej par oprawek w różnych kolorach, które można zmieniać wedle preferencji, samopoczucia oraz wykonywanych zadań. Elegancki mężczyzna zakładający do pracy stonowane okulary z oprawkami w klasycznym brązowym kolorze, po godzinach może bowiem zamienić je na energetyczne oprawki męskie w kolorze czerwonym i tak ubrany udać się na spotkanie ze znajomymi czy poświęcić się swojemu ulubionemu hobby, które nie wymaga od niego formalnego stroju i dodatków.