Operacja nosa – odmień siebie

Operacje plastyczne od pewnego czasu przestały być w Polsce tematem tabu. Sam fakt, że ktoś postanawia udoskonalić swoje ciało lub zamaskować pewne niedoskonałości, praktycznie nikogo dzisiaj już nie dziwi. Ostatnie lata to również bardzo dynamiczny rozwój chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Pojawiło się również wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze wykonywanie tego rodzaju operacji, a także modelowanie ich efektów jeszcze Przed wykonaniem zabiegu. Dzięki temu pacjenci i pacjentki czują się o wiele bezpieczniej decydując się na rozmaite operacje i zabiegi. Jedną z popularniejszych operacji wykonywanych dzisiaj jest operacja nosa.

Operacja nosa – wskazania

Zbyt duży, zbyt mały, o niepoprawnym kształcie, nieestetyczny. Taki właśnie nos zazwyczaj predestynuje nas do wykonania operacji. Oczywiście równie istotną kwestią jest to, czy narząd spełnia wszystkie swoje funkcje. W przypadku bowiem urazów operacja to może być nie tylko konieczna, ale i pilna. Gdy jednak mówimy o kwalifikacji z przyczyn estetycznych zazwyczaj wystarcza nasza osobista ocena. Operacje takie pozwalają zarówno na usunięcie wady wrodzonej, jak również tych wad, które zostały nabyte w trakcie naszego życia, na przykład wskutek urazów. Konsultacja z lekarzem z pewnością rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

Przebieg zabiegu i oczekiwany efekt

Operacja nosa nazywana również korektą nosa powinna zawsze odbywać się w renomowanej klinice. Wykonywanie tego zabiegu w miejscach podejrzanych, o słabej reputacji może skończyć się dla nas niepowodzeniem oraz sporymi problemami estetycznymi i zdrowotnymi. Profesjonalna klinika zawsze oferuje również opiekę medyczną po wykonaniu zabiegu, a jakość tej opieki pozwoli na znaczące wpłynięcie na czas trwania rekonwalescencji. Sam zabieg zazwyczaj nie trwa zbyt długo. Od godziny do półtorej najczęściej wystarcza na wykonanie w pełni skutecznej operacji. Efekty wykonanego zabiegu są trwałe i pozostaną z nami na zawsze. Więcej szczegółów na https://www.lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-kobiet/plastyka-nosa.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania tego rodzaju operacji, podobnie jak w przypadku wielu innych operacji medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, są choroby nowotworowe i inne poważne schorzenia. Wiek pacjenta nie ma większego znaczenia, ale bardzo wielu wypadkach to właśnie osoby starsze chorują no schorzenia wykluczające. W praktyce jednak zazwyczaj nie ma problemu z kwalifikacją do zabiegu. By jednak mieć absolutną pewność co do tego bardzo często lekarz prowadzący leczenie zaleca wykonanie podstawowych badań.