Osłabienie i wypadanie włosów oraz kruche paznokcie – jak sobie poradzić?

Wypadające, łamliwe włosy i kruche paznokcie to przyczyna braku niektórych mikroelementów i składników odżywczych w diecie. Gorsza kondycja włosów i paznokci jest szczególnie widoczna po długiej zimie. Dowiedz się, jak zregenerować włosy oraz naprawić płytkę paznokci, aby olśniewać wyglądem wraz z nadchodzącą wiosną!

Nawyki żywieniowe mają znaczenie – nie rezygnuj ze zdrowego odżywiania

Za piękny wygląd włosów i paznokci odpowiada między innymi witamina B12, cynk oraz biotyna. Jeśli racjonalnie się odżywiasz, a w Twojej diecie nie brakuje cennych składników odżywczych, choćby takich, jak kolagen, kłopoty z kondycją paznokci i włosów mogą być jedynie przejściowe. Wystarczy wówczas, że wprowadzisz do codziennej diety suplementację biotyną, aby przywrócić włosom połysk i moc. W komponowaniu jadłospisu nie zapomnij o:

  • rybach morskich, które są także bogactwem kwasów Omega-3, jeśli lubisz orientalne smaki, możesz także jeść owoce morza
  • dobrej jakości mięsie, zawierającym drogocenną witaminę B12
  • pełnoziarnistym pieczywie
  • zielonych warzywach i owocach o niskim indeksie glikemicznym
  • pełnowartościowym nabiale, takim jak tłusty twaróg, mleko, jogurty naturalne oraz sery żółte

Zrezygnuj natomiast lub ogranicz w diecie cukier, mocno przetworzoną żywność oraz walcz z nałogami, takimi jak palenie papierosów, który mocno nadwyręża stan skóry, a także paznokci i włosów.

Biotyna – bogactwo witamin z grupy B

Składnik ten poprzez krew zasila cebulki włosowe, a także pełni funkcję regulacyjną – pozytywnie wpływa na wzrost łodygi włosów. Biotynę znajdziesz w takich produktach jak: sardynki, wątróbka, szpinak czy pomidory. Miej na uwadze jednak, że produkty te poddane obróbce termicznej, czyli gotowaniu, pieczeniu lub smażeniu obniża zawartość biotyny, podobnie jak surowe białko jaja kurzego, estrogeny, alkohol oraz mocno przetworzona żywność pełna konserwantów i polepszaczy smaku. Z powodu niewielkiej wchłanialności biotyny ze spożywanych produktów, w celu poprawy kondycji włosów i paznokci warto sięgnąć po preparat biotebal 60 tabletek. Preparat ten jest rozpuszczalny w wodzie, dlatego tak dobrze się wchłania. Nigdy, żadne badania nie potwierdziły też objawów przedawkowania biotyny u ludzi, jest to więc bezpieczny suplement, który doskonale uzupełnia niedobory witaminy z grupy B. Niemniej jednak należy stosować się do informacji zawartych w ulotce i przestrzegać zaleconego dawkowania.

Dla kogo biotebal 60 tabletek?

Jeśli jesteś na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, a także na diecie eliminacyjnej, prawdopodobnie Twoja dieta jest niedoborowa i powinieneś uzupełniać brakujące składniki odżywcze oraz witaminy suplementacją. Nawet, gdy nie stosujesz żadnych diet, jak choćby diety odchudzającej, dla poprawy i odbudowy łamliwych paznokci oraz matowych, wypadających włosów możesz sięgnąć po biotebal. Pamiętaj też, aby mimo przyjmowania suplementu nie rezygnować ze zdrowego trybu życia. Odżywiaj się racjonalnie i zgodnie z zapotrzebowaniem na kalorie, dbaj o efektywny wypoczynek nocny. Bardzo dobrym pomysłem na poprawę kondycji nie tylko włosów i paznokci, ale i skóry jest korzystanie z dobrodziejstw salonów SPA, czy odnowy biologicznej. Chroń także swoje włosy przed palącym słońcem i nie nadużywaj popularnego lakieru hybrydowego – to wszystko nadwyręży kondycję płytki paznokciowej oraz włosów. Regularne uzupełnianie niedoborów w widoczny sposób poprawi Twój wygląd oraz tym samym polepszy samopoczucie. Nic bowiem nie wpływa lepiej na samoocenę niż zadbany, atrakcyjny i przede wszystkim zdrowy wygląd.