Ozonowanie we Wrocławiu na ratunek alergikom

Gdy męczy nas długotrwały katar, swędzi nas skóra i mamy problemy ze snem – najczęściej zrzucamy winę na przemęczenia, przeziębienia lub na alergie. Szczególne ten ostatni powód jest współcześnie niedoceniany, a według ekspertów i lekarzy alergie są jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Gdy już przeprowadzimy badania i próby alergiczne – warto swoją uwagę zwrócić na to co dzieje się w naszych domach. Mieszkania są bowiem prawdziwym siedliskiem alergenów takich jak pleśń czy roztocza, które mogą potęgować dolegliwości alergiczne. Gdy w domu mamy alergików – warto nie tylko często sprzątać i ścierać kurze. Co jakiś czas należy również przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń.

Na czym polega ozonowanie Wrocław?

Ozon to niepalny gaz, którego cząsteczka jest zbudowana z trzech atomów tlenu. Występuje naturalnie w ziemskiej atmosferze i jego naczelną funkcją jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i kosmicznym. Jako że pozostaje naturalnym dezynfektorem, ozonowanie pozostaje najbezpieczniejszym i najbardziej ekologicznym sposobem odkażania pomieszczeń. Dzięki swoim właściwościom ozon eliminuje wszelkie bakterie, grzyby, wirusy, roztocza oraz inne szkodliwe czynniki chorobotwórcze. Ozonowanie pomieszczeń Wrocław polega na rozłożeniu w pomieszczeniach specjalnych generatorów ozonu, które wypuszczając gaz dezynfekują powietrze i wszystkie powierzchnie. Mimo, że ozon w niższych stężeniach jest bezpieczny – dom czy mieszkanie powinny zostać skutecznie uszczelnione a wszyscy domownicy wraz ze zwierzakami domowymi powinni je opuścić. Warto również zauważyć, że ozonowanie przydaje się również, gdy w domu pozostają trudne do usunięcia zapachy. Ozon sprawia, że powietrze staje się oczyszczone. Jego zapach powinien się kojarzyć ze świeżością atmosfery tuż po przejściu gwałtownej burzy. Wtedy też w powietrzu unosi się sporo ozonu.

Ozonowanie Wrocław tylko przez profesjonalistów

Mimo niewątpliwych zalet ozonowanie – czyli ekologii i bezpieczeństwa, ozonowanie pomieszczeń we Wrocławiu powinno być przeprowadzane przez profesjonalne firmy posiadające wykwalifikowanych pracowników. Intensywny zapach ozonu jest wyczuwalny już przy niewielkim jego stężeniu na poziomie 0.02 ppm, ale przy stężeniu powyżej 0,08 ppm staje się niebezpieczny dla zdrowia, gdy wdychany jest przez osiem godzin. Taka norma obowiązuje w krajach Unii Europejskiej. Wybierając profesjonalistów chociażby z firmy Protect24h, stawiamy na bezpieczeństwo, bowiem po zakończonym ozonowaniu wszystkie pomieszczenia zostaną wywietrzone a poziom stężenia ozonu zweryfikowany. Tylko wtedy ozonowanie we Wrocławiu będzie w pełni bezpieczne.