Pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami i problemami skórnymi

Glinka popiołu wulkanicznego (znana również jako glina bentonitowa sodu) powstaje, gdy popiół wulkaniczny miesza się z wodą. Powstała glina zawiera kombinację minerałów, które mogą zapewnić liczne korzyści zdrowotne i skórne. Produkt jest często określany jako „żywa glina” ze względu na bogatą, naturalną zawartość minerałów.

Pochodzenie i właściwości

Glina bentonitowa tworzy się z pyłu wulkanicznego. Nazwa pochodzi od fortu Benton w Wyoming, gdzie występuje w dużych ilościach. Ludzie mogą także znaleźć tę glinę w innych miejscach, w których popiół wulkaniczny osadził się w ziemi. Wiele lat temu łańcuch wulkanów rozciągał się od Meksyku do południowej Kanady. Ich potężne erupcje spowodowały powstanie cząstek wielkości pyłu. Gdy ten wulkaniczny „popiół” opadł z powrotem na ziemię, minerały w popiołach wulkanicznych zareagowały z elementami słonej wody, tworząc substancję powszechnie znaną dziś jako glinka bentonitowa gdyż zawiera bentolit. Z biegiem lat złoża gliny bentonitowej zasypały głębokie, gęste warstwy krzemionki i błota. Z czasem jednak naturalna erozja spowodowała ponowne odsłonięcie warstw bentonitu, co pozwoliło na odkrycie gliny wulkanicznej.

Glinka z popiołu wulkanicznego jest wysoce chłonna (może wchłonąć w wodzie od 7 do 10 razy więcej niż własny ciężar) i uspokajająca (jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym). Uważa się, że pomaga wizualnie poprawić wygląd wyprysków, cellulitu, uszkodzeń słonecznych, rozstępów, zmarszczek, plam starczych i innych. Na rynku są różne produkty zawierające glinkę m.in. Koktajl Bentolit.

Zastosowanie

Minerały w glinie z popiołu wulkanicznego znane są z dobrego wpływu na złuszczanie martwego naskórka, usuwanie martwych komórek i rewitalizację skóry. Uważa się również, że glinka wulkaniczna pomaga wyciągać toksyny z organizmu. Pomaga zmniejszyć cellulit, rozstępy oraz drobne linie mimiczne i zmarszczki. Poprawia wygląd kurzych łapek, obrzęków pod oczami, blizn i wyprysków. Ponadto pomaga uzupełnić suchą, matową skórę i wpływa na wyrównanie kolorytu skóry.
Glinka ta jest stosowana także coraz częściej w produktach do oczyszczania organizmu i wspomagania walki z nadmiernymi kilogramami. Glina wulkaniczna w odchudzaniu jest stosowana w formie mydeł czy suplementów. Glina bentonitowa może być pomocnym suplementem dla osób, które starają się schudnąć.
Jedno badanie na szczurach wykazało, że spożywanie produktu z glinki pomogło zmniejszyć przyrost masy ciała wśród osób spożywających dietę wysokotłuszczową.

Przykładowo wulkaniczna mydlana kostka zawiera kawę, stymuluje termogenezę i metabolizm lipidów w celu uzyskania efektów wyszczuplających i tonizujących. Napina i wygładza zwiotczałą skórę oraz obszary, w których koncentruje się tłuszcz (brzuch, biodra, uda i ramiona wewnętrzne).
Kofeina jako sprawdzony stymulant o silnym działaniu lipolitycznym zwiększa krążenie krwi, pomaga w usuwaniu tłuszczu i wody z organizmu oraz stymuluje penetrację tlenu w skórze, zapewniając promienną i gładką cerę.
Odchudzanie za pomocą glinki wulkanicznej staje się coraz bardziej popularne bo niesie ze sobą wiele korzyści. Nie tylko walczy z nadmiarem kilogramów ale pomaga pozbyć się toksyn, celulitu, przebarwień i poprawia wygląd skóry.