Postaw na nowoczesną uczelnię posiadająca indeks elektroniczny

Długie kolejki pod dziekanatem. Czasochłonne bieganie po uczelni w celu zdobycia wszystkich wpisów podczas sesji. Konieczność ręcznego wpisywania nazwisk osób prowadzących, z dbałością o kaligrafię, co by nie urazić wrażliwego profesora. To powszechne mankamenty studentów na uczelniach stosujących tradycyjny indeks. Możesz jednak postawić na nowoczesną uczelnię, w której studenci otrzymują indeks elektroniczny. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?

Czym jest indeks elektroniczny?

To odpowiednik elektronicznego dziennika w szkołach. Studenci otrzymują indeks online, w którym zbierane będą wpisy oraz zaliczenia podczas sesji. W tym miejscu znajdziemy również plan zajęć wraz z numerami sal, a także ważne ogłoszenia, np. w przypadku odwołanych zajęć. Indeks elektroniczny ma na celu ograniczenie formalności, co stanowi dużą wygodę zarówno dla studentów, jak również pań w dziekanacie, które nie muszą martwić się o niepunktualność studentów wpadających z „drobną sprawą” dawno po ustalonym terminie.

Jakie zalety posiada indeks online?

Przede wszystkim jest do oszczędność czasu. Studenci nie muszą spędzać wielu godzin w kolejce przed dziekanatem, w celu złożenia i ponownego odbioru indeksu. Jest to szczególnie uciążliwe podczas sesji. Jeśli czeka nas poprawka, musimy się przygotować nawet na cztery kursy do dziekanatu. Pracownicy dziekanatu są tym okresie szczególnie drażliwi, czemu zresztą dziwić się nie można. Także dla nich tradycyjne indeksy są ogromnym utrudnieniem i ich „obsługa” wymaga dodatkowego czasu.

Nowoczesny indeks elektroniczny na uczelni sprawia, że formalności załatwiane w dziekanacie są ograniczane do minimum. Oczywiście raz na jakiś czas trzeba będzie odwiedzić to miejsce, ale możemy być spokojni, że panie w dziekanacie będą bardziej miłe i wyrozumiałe, gdy na ich głowie nie będzie spoczywał stos świeżo zdanych indeksów. Wyobraźcie to sobie – w jednym dniu dziekanat otrzymuje nawet kilka tysięcy indeksów i musi ręcznie wpisywać dane. Któż z nas nie byłby poddenerwowany?

Indeks elektroniczny wprowadzany na kolejnych uczelniach

Początkowo indeksy online były popularne na uczelniach prywatnych, które chciały w ten sposób pokazać, że odpłatne studiowanie ma swoje niepodważalne zalety. W ostatnich latach indeks elektroniczny stopniowo wkracza na kolejne uczelnie publiczne. Ich rektorzy zdają sobie bowiem sprawę, że nie jest to jedynie gratka dla studenta, ale bardzo praktyczne rozwiązanie, które usprawnia działanie dziekanatów, a tym samym całej uczelni. W dobie, gdy to uczelnie muszą zabiegać o studenta, indeks online to ważne udogodnienie – na medyk.edu.pl to standard.