Poziom cukru a temperatura: jak diabetyk może przetrwać upały?

Wakacje rozpoczęte, temperatury dość wysokie jak na polskie lato. Wiele osób zapewne się cieszy, jednak wśród nas znajduje się spore grono osób, które marzy o kilku kreskach mniej, wśród nich są diabetycy, którzy niezmiernie ciężko znoszą każdy upał.

Diabetyk a upał

Wyzwanie prawie jak na olimpiadzie. Jeden niewłaściwy ruch a tracimy złoto, które jest w zasięgu naszej ręki. Cukrzycy powinni zapoznać się ze swoją chorobą bardzo dokładnie, sprawdzić jaki wpływ mają poszczególne temperatury. Wiele osób zastanawia się jak sobie radzić z gorącym słońcem.

Kilka słów może być bardzo przydatne, poradnik nakreśli problem, który podczas naszej nieuwagi może się pojawić. Co robić, by wszystko prawidłowo funkcjonowało.

1. Warto zwrócić uwagę na insulinę, która w upalny dzień wchłania się dużo szybciej.
2. Insulina należy przechowywać w odpowiedniej temperaturze, gdy przekroczy ona 25 stopni każdy diabetyk powinien pamiętać o umieszczeniu jej w odpowiednim etui, które zabezpieczy lek przed zniszczeniem.
3. Lekarze zalecają częstsze mierzenie cukru. Wiele sygnałów charakterystycznych dla diabetyka często mylonych jest z przesuszeniem organizmu.
4. Uważaj na chłodne przekąski – lody, słodzone napoje to zabójstwo dla prawidłowej glikemii.
5. Aktywność fizyczna – większy wysiłek fizyczny wpływa niekorzystnie na poziom cukru u diabetyków, dlatego też warto pomyśleć o odpowiednim dostosowaniu insuliny, wedle potrzeb.
6. Odpowiednie nawodnienie – często słyszy się o odpowiedniej ilości wypitych płynów, jednak praktyka jest dużo trudniejsza. Spore grono ludzi nie stosuje swojej teorii, zapominamy o piciu.
7. Prawidłowa higiena i pielęgnacja ciała, wrażliwa skóra diabetyka, nieodpowiednio zabezpieczona i zadbana może wywołać bardzo groźne rany, które podczas wysokiego cukru w organizmie wcale nie chcą się za szybko goić.

Zanim wybierzemy się na wczasy, warto o swoim urlopie porozmawiać ze swoim opiekunem medycznym, diabetologiem.
Cukrzyca to bardzo podstępna choroba, osoby mające problemy z cukrem często mają wrażenie, że bardzo ich ogranicza. Powszechny dostęp do wiedzy pomaga uporać się ze schorzeniem podczas upałów. Chorzy, którzy bacznie obserwują swój organizm, dużo lepiej sobie radzą w walce z chorobą, wiedzą co robić. Warto pamiętać, że osoby, które chorują na cukrzycę, mają zaburzone procesy metaboliczne, w konsekwencji zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do udaru cieplnego, nadmiernego wyczerpania oraz odwodnienia. Powyższe kilka uwag, to niewielki poradnik, który zwraca uwagę na poszczególne zagadnienia. Sygnalizuje problem, osoby zainteresowane powinny zgłębiać swoją wiedzę, by czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Artykuł powstał dzięki diabetyk24.pl