Problemy z alkoholem? Poznaj prosty sposób na wyjście z nałogu

Kiedy granica pomiędzy kontrolowanym piciem alkoholu, a popadnięciem w nałóg alkoholowy zostanie przekroczona, warto szukać wsparcia. Często terapie alkoholowe czy kluby AA okazują się mało skuteczne w walce z uzależnieniem. Jak wyjść z alkoholizmu?

Jak działa wszywka alkoholowa?

Terapia Esperalem cieszy się wysoką skutecznością wśród osób dotkniętych problemem alkoholowym. Substancja aktywna zawarta we wszywce alkoholowej – Esperal – jest wydzielana do wnętrza organizmu w sposób regularny. Nie powoduje ona jednak żadnych skutków ubocznych pod warunkiem, że do organizmu nie zostanie dostarczony alkohol. W przypadku, gdy jednak tak się stanie, Esperal doprowadzi do dezaktywacji enzymu odpowiedzialnego za trawienie alkoholu. W efekcie pacjent ma objawy zatrucia, a powodowany przez nie dyskomfort skutecznie motywuje go do zachowania abstynencji. Spożycie alkoholu przy wszywce alkoholowej grozi wystąpieniem dolegliwości o wiele silniejszych niż w przypadku tradycyjnego zatrucia alkoholem, m.in. takich jak: ból głowy, silne duszności, kołatanie serca, potliwość, zaczerwienienie twarzy czy lęki.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg założenia wszywki alkoholowej boli, mamy dobrą wiadomość – jest on przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu. Implementacja wszywki alkoholowej polega na umieszczeniu pod skórą indywidualnie dobranej dawki Esperal. Pośladki stanowią część ciała, która najczęściej wybierana jest do zabiegu. Efekty wszywki alkoholowej utrzymują się nawet do roku po zabiegu, a niewielkie uszkodzenie skóry w wyniku zabiegu goi się około dwóch tygodni. W przypadku niektórych osób przeprowadzenie terapii Esperalem nie jest możliwe ze względu na choroby sercowe, naczyniowe, wieńcowe czy też marskość wątroby.

Wszywka alkoholowa – gdzie zrobić zabieg?

Zabieg aplikacji wszywki alkoholowej zazwyczaj dostępny jest w większych miastach. Warto więc wpisać w wyszukiwarkę hasło np. „Esperal Warszawa”, aby zobaczyć listę gabinetów oferujących wszywanie Esperalu. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybierać placówki, które utrzymują wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegów, profesjonalne podeście i dyskrecję. Najbardziej godnymi zaufania są te, które po zabiegu wydają specjalne zaświadczenie z podpisem lekarza chirurga o wszyciu oryginalnego leku Esperal. Do takich gabinetów należy m.in. https://gabinetchirurgiczny.com/ w centrum Warszawy.

Esperal – cena wszywki alkoholowej

Aplikacja wszywki alkoholowej to koszt rzędu 550 zł. Wiele zależy od doświadczenia lekarza i lokalizacji gabinetu chirurgicznego oferującego zabieg Esperalem. Przykładowo, Gabinetchirurgiczny.com w Warszawie oferuje bardzo przystępną cenę terapii Esperalem w wysokości 550 zł. Pamiętajmy także, że koszt wszywki alkoholowej zwróci się, biorąc pod uwagę fakt, że dzięki niej możemy zmienić swoje życie na lepsze.

 

Kiedy nałóg alkoholowy bierze górę nad siłą woli, warto wypróbować metody wychodzenia z alkoholizmu, które nie są oparte na terapiach psychologicznych. Wszywka alkoholowa wydaje się być skutecznym rozwiązaniem problemu.