Przestałeś mieć ochotę na seks? Sprawdź, jak to zmienić

Brak ochoty na regularne kontakty seksualne niekiedy jest rzeczą naturalną, lecz w niektórych przypadkach może być to związane z rozmaitymi problemami. W sytuacji, gdy zauważysz u siebie brak pociągu seksualnego do drugiej osoby, który utrzymuje się od kilku dni lub też tygodni, można mieć pewność, że coś niewłaściwego dzieje się z organizmem. Kłopoty mogą dotyczyć przede wszystkim popędu seksualnego, co może mieć bardzo zróżnicowane podłoże i najlepiej szybko to zdiagnozować.

Brak ochoty na seks – jakie mogą być tego przyczyny?

Dramatyczne obniżenie poziomu libido może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym:

  • dużą dawką stresu, np. w pracy, ale też w domu (m.in. słaba sytuacja finansowa),
  • przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej (u kobiet),
  • nadmiernym spożywaniem alkoholu,
  • chorobami i przyjmowaniem zbyt dużej liczby niewłaściwych leków,
  • ogólnym wyczerpaniem organizmu,
  • skupianiem się na niewłaściwych rzeczach, np. na swoim smartfonie i obowiązkach służbowych.

Jak widać,przyczyn może być bardzo dużo. Problemy z regularnym uprawianiem seksu mogą pojawić się także w związkach wieloletnich, do których zawitała rutyna i trzeba ją jakoś przezwyciężyć. Mężczyźni nie powinni mieć z tym problemu, jednak czasami przeszkodą jest własny organizm, który doskwiera panom w różnym wieku, najczęściej po 30-tce lub 40-tce. Warto skupić się na swojej partnerce, a wszystkie sprawy oraz problemy pozostawić za drzwiami sypialni.Nie jest to łatwe, ale może przynieść wymierne korzyści. Najtrudniej jest sobie poradzić ze stresem, chorobami i przemęczeniem, jednak jeśli odpowiednio przeorganizuje się swoje życie, wszystko może stać się łatwiejsze, a ochota na seks na pewno powróci.

Brak ochoty na seks – jak można sobie z tym poradzić?

W przypadku częstego braku ochoty na seks, warto zdecydować się na kilka sprawdzonych rozwiązań. Problemy u mężczyzn mogą być rozwiązanie przy pomocy leków na potencję, które mają pobudzić panów do działania i podnieść ich poziom libido. Zwiększenie popędu seksualnego jest w tym przypadku gwarantowane, a na efekty nie trzeba długo czekać. Takie leki działają również pozytywnie na układ krążenia, a więc krew nie będzie miała trudności z tym, aby dopłynąć w optymalnej ilości do męskiego członka. Produkty na potencję poprawiają ponadto drożność wielu naczyń, a poza tym mają duży wpływ na powiększenie penisa i zwiększenie objętości wytrysku. 

Stosowanie leków na potencję ma sens przede wszystkim u tych osób, które zauważą u siebie wielotygodniowy brak ochoty na stosunki seksualne, a przy okazji problemy z osiągnięciem erekcji. W takim przypadku można sobie bardzo pomóc. Tabletki zawierają w sobie specjalną substancję czynną, najczęściej sildenafil. Jeśli takie rozwiązanie okaże się zawodne, zawsze można umówić się na wizytę do seksuologa lub psychoterapeuty. W ten sposób o własnych kłopotach i zmartwieniach porozmawia się ze specjalistami i być może zainteresowanym mężczyznom uda się uporać z nadmiarem stresu i brakiem ochoty na seks. Ważne jest to, aby takiego problemu nie bagatelizować. 

Źródło:
Gdziepolek, Leki na potencje (https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje)

 

 

Artykuł sponsorowany