Przesyłki kurierskie – kiedy i dlaczego warto z nich korzystać?

Tradycyjne przesyłki pocztowe, paczki dostarczane do tzw. paczkomatów, sklepów, kiosków i innych punktów, przesyłki kurierskie – metod i sposobów na dostarczanie pakunków jest wiele. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że twoja paczka dotrze w ściśle określonym, błyskawicznym czasie, wybierz kuriera. Kiedy i dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania? Podpowiadamy w poniższym tekście.

  1. Gdy zależy ci na czasie
  2. Przesyłki paletowe i ładunki niestandardowe
  3. Usługi dodatkowe

Gdy zależy ci na czasie

Paczka kurierska od profesjonalnego przewoźnika, takiego jak tanikurier.com, to szczególnie polecane rozwiązanie, kiedy zależy ci na jak najszybszej dostawie przesyłki, np. w okresie przedświątecznym. To czas, kiedy mnóstwo osób kupuje w sieci prezenty dla bliskich. Poczta, paczkomaty, firmy kurierskie oraz właściwie wszyscy przewoźnicy przeżywają w tym czasie prawdziwe oblężenie. Jednakże tylko usługi kurierskie – ze względu na specyfikę pracy kurierów – mogą zagwarantować, że paczka dotrze w danym dniu do adresata. Jeśli chcesz więc, aby Twój prezent na pewno dotarł przed Świętami, urodzinami, imieninami czy inną ważną uroczystością, wybierz przesyłkę kurierską.

Wybór paczki przesłanej przez kuriera jest również szczególnie zalecany w przypadku transportu cennych materialnie albo z innej przyczyny wartościowych produktów, np. biżuterii czy też lekarstw.

Przesyłki paletowe i ładunki niestandardowe

Zdarzają się sytuacje, kiedy do przewiezienia jest ładunek niestandardowy, który powinien być transportowany na tzw. palecie. Trudno wymagać, aby listonosz przyniósł klientowi zakupione w sklepie internetowym telewizor albo lodówkę, czy też aby towary tego rodzaju zmieściły się w paczkomacie lub kiosku Ruchu. W takim przypadku nieodzowny zdaje się być dobry, a przy tym tani kurier. Profesjonalni przewoźnicy tego rodzaju oferują przesyłki paletowe, które pozwalają na szybkie, a przy tym bezpieczne przetransportowanie dowolnych produktów do miejsca docelowego, jak również dostarczenie ich wprost pod wskazany adres.

Usługi dodatkowe

Warto przy tym zaznaczyć, że profesjonalni, choć tani kurierzy, oferują często również dodatkowe usługi, takie jak np. zwrot pobrania w 1 dzień, zwany często również pobraniem ekspresowym. Na czym owa usługa polega? Otóż osoby wysyłające paczkę za pobraniem, czyli taką, za którą adresat musi zapłacić określoną kwotę przy odbiorze, mogą otrzymać wspomniane pieniądze już na następny dzień roboczy od dostarczenia przesyłki przez kuriera. Opcja ta pozwala więc na błyskawiczne uzyskanie środków pieniężnych.