Przeszczep włosów – na czym polega i jaki jest koszt?

Przeszczep włosów nazywany również bardzo często transplantacją włosów to bardzo inwazyjny zabieg, który przeprowadzany być powinien jedynie przez doświadczonych specjalistów, posiadających bardzo rozległą wiedzę. Warto przy tym dodać, że takie zabiegi wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej, nigdy pod żadnym pozorem nie mogą być wykonywane w zakładach fryzjerskich.

Przeszczepiane włosów – na czym polega?

Transplantacja włosów jest zabiegiem polegającym na trwałym zagęszczeniu włosów, w którym nie są stosowane jakiekolwiek sztuczne zamienniki, takie jak peruki, treseki, doczepy czy popularne tupeciki. To zabieg stosowany przede wszystkim przez osoby, które zmagają się z różnego rodzaju formami łysienia. Najczęściej chodzi o:
– łysienie plackowate, będące przewlekłą chorobą zapalną mieszków włosowych. Schorzenie to dotyczy osób w każdym wieku i niezależnie od płci;
– łysienie androgenowe jest uwarunkowane genetycznie (u mężczyzn) lub związane jest z zaburzeniami równowagi między poziomem hormonów żeńskich i męskich (często pojawia się to u kobiet w czasie menopauzy);
– łysienie pourazowe,
– łysienie będące wynikiem wypadku.
Warto jednak przy tym pamiętać o tym, że nie zawsze jakiekolwiek stany chorobowe są wskazaniem do przeprowadzenia przeszczepu włosów. Czasem jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań (stwierdzonych przez lekarza specjalistę), na przeszczepienie włosów zdecydować się mogą również osoby, którym z różnych przyczyn zależy na posiadaniu bujnej czupryny bądź zniwelowaniu znajdującej się na głowie łysiny. Wbrew pozorom nadmierna utrata włosów jest sprawą dość poważną, gdyż w wielu sytuacjach doprowadzić może do depresji, obniżenia samooceny, co bardzo negatywnie wpływa na komfort psychiczny życia.

Transplantacja włosów – koszty

Przeszczep włosów jest zabiegiem medycyny estetycznej nie tylko bardzo skompilowanym i inwazyjnym, ale również wiążącym się z koniecznością poniesienia dość wysokich kosztów. Warto jednak przy tym dodać, że choć za zabieg (a czasem i serię zabiegów) należy zapłacić bardzo dużo, bowiem ceny zabiegów w zależności od sytuacji wahają się od 1500 zł do nawet 10 000 zł, to jest on niezwykle efektywny i skuteczny, dlatego też ryzyko, że pomimo wydania tak dużych środków finansowych nie osiągniemy widocznego rezultatu jest naprawdę niskie. Wiele klinik wychodząc na przeciw potrzebom pacjentów daje im możliwość rozłożenia płatności na raty, a czasem nawet udzielają gwarancję skuteczności zabiegu. W związku z tym nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób zmagających się z problemem łysienia decyduje się na przeszczep włosów.