Przeszczepianie włosów. Nowoczesne i skuteczne metody.

Mimo, iż łysienie dotyka częściej mężczyzn niż kobiet, to obie płcie mogą borykać się z tym problemem w równym stopniu. O ile w przypadku panów, łysina nie dziwi, o tyle, gdy chodzi o kobiety, w grę wchodzi nie tylko obawa o reakcje otoczenia, ale głównie o własne samopoczucie.
Przeszczep włosów może być pomocny nie tylko, jeśli chodzi o przywracanie atrakcyjnego wyglądu, ale też, co się z tym wiąże, pomaga w budowaniu pewności siebie.

Transplantacja włosów– na czym polega?

Ci, którzy borykają się z łysieniem plackowatym, androgenicznym lub pourazowym mogą cieszyć się bujną fryzurą, dzięki zabiegowi, jakim jest przeszczep włosów, inaczej transplantacja.
Zabieg polega na pobraniu z tylnej i bocznej części głowy zespołów mieszków włosowych i przeszczepieniu ich w miejsce na skórze głowy, gdzie tych włosów nie ma. Pasek skóry głowy mieści się zazwyczaj w granicach 1 cm.
Klinika przeszczepu włosów poddaje pacjentów zabiegom transplantacji w znieczuleniu miejscowym. Wraz ze znieczuleniem, osoba taka otrzymuje też niewielką dawkę adrenaliny, tamującej krwawienie, dlatego może odczuwać przyspieszone bicie serca i szybsze tętno. Miejsce pobrania pozostawia po sobie dosyć łatwą w ukryciu pod włosami bliznę o szerokości dochodzącej do 3 mm maksymalnie.
Dokładny przebieg zabiegu jest uzależniony od stopnia zaawansowania łysienia, struktury i barwy włosów.
Cała operacja trwa do 8 godzin, w niektórych przypadkach, ale może też skończyć się już po 3 godzinach.

Procedury

Transplantacja włosów wymaga wypełnienia formularza. W klinice wypełnimy ją na miejscu, ale wiele przychodni oferuje zapisy przez stronę internetową. Wówczas formularz możemy wypełnić online, przy okazji umawiając wizytę. Pytania są związane głównie z przyczyną łysienia, rodzajem i strukturą włosów. Musimy także podać informacje, czy mieliśmy już znieczulenie miejscowe lub czy cierpimy na alergię bądź inne choroby. Przed zabiegiem należy zapuścić włosy i umyć je starannie, najlepiej tuż przed planowanym zabiegiem.

Korzyści

Dobra klinika przeszczepu włosów informuje pacjenta, o wszystkich możliwych skutkach ubocznych. Faktem jest jednak, iż przeszczep włosów to bardzo bezpieczny zabieg i niezwykle rzadko przyczynia się do infekcji. Tuż po udanym przeszczepie, pacjent może sam opuścić klinikę i prowadzić auto. Jedyny pojawiający się dyskomfort to dolegliwości bólowe w miejscu pobrania mieszków. Ich intensywność jest różna i indywidualna dla poszczególnych pacjentów. Zwykłe środki przeciwbólowe bez recepty są w zupełności wystarczające. Z kliniki możemy wyjść też zaopatrzeni w neomycynę do stosowania przez pierwsze dni po zabiegu.
Istnieje kilka metod transplantacji i każdy może wybrać zabieg najbardziej mu odpowiadający lub taki, jaki poleci mu lekarz.
Po około 2 tygodniach od operacji, przeszczepione mieszki włosowe zgubią włosy. Natomiast po około 3 miesiącach od zabiegu podejmą ich ponowną, i co najważniejsze, dożywotnią produkcję. W tym szczególnym czasie potrzebna jest opieka profesjonalnego fryzjera. Już dwa tygodnie po transplantacji można korzystać z zabiegów fryzjerskich, gdyż strupki gojących się mikro ran zagoją się całkowicie. Zazwyczaj jednak wiele osób nie ma takiej potrzeby i czeka z wizytą u fryzjera, aż włosy będą bujniejsze.
Przeszczepianie włosów nie dotyczy jedynie skóry głowy. Włosy możemy transplantować na brwi, rzęsy lub klatkę piersiową. Pamiętać jedynie należy o przycinaniu tych włosów, ponieważ będą one rosły niepowstrzymanie przez cały czas.
Ładna fryzura dodaje pewności siebie, podkreśla kobiece lub męskie atuty. Z włosami, mężczyźni czują się atrakcyjni i młodsi, panie zaś mogą wreszcie upinać fantazyjne fryzury lub nosić je swobodnie rozpuszczone.