Przyłbica ochronna – kompleksowa i pewna ochrona Twojego zdrowia, dlaczego warto?

W opiniach, a także sugestiach wielu rodzimych specjalistów w Polsce, przyłbice ochronne gwarantują Ci i Twoim najbliższym większą ochronę w porównaniu do maseczek ochronnych,  które produkowane są z materiałów takich (tkanin). Przyłbice posiadają zabudowaną strukturę bez żadnych mikroskopijnych szczelin, skutecznie chronią one oczy i jednocześnie, nie utrudniają swobodnego oddychania, podobnie jak ma to miejsce w przypadku maseczek. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zalety przyłbic ochronnych oraz kiedy warto je stosować? Serdecznie zapraszam.

Przyłbice ochronne wielokrotnego

Przyłbica na twarz  jest wykonana z cienkiego tworzywa sztucznego, na przykład certyfikowanego plastyku. Samo tworzywo cechuje się ona sporą wytrzymałością mechaniczną, dzięki jego elastyczny i dzięki obudowie warstwie.

Uwaga!: Przyłbica na nos i usta nie jest wyrobem medyczny, zatem przyłbica na twarz najczęściej jest wytwarzana z materiału PET-0,5 mm. Materiał PET gwarantuje pełną przejrzystość i widzenie, na poziomie: 90-95%. Dodatkowo każda przyłbica ochronna posiada opaskę dystansową, która zapewnia odpowiednią i wymaganą cyrkulację powietrza.

Ważne!: Drogi czytelniku pamiętaj, że: każdy producent przyłbic ochronnych musi posiadać stosowne certyfikaty dot. źródeł produkcji oraz stosowany dokumenty, które potwierdzają bezpieczeństwo stosowanych  materiałów kompozytowych poprzez udzielenie im atestów od uprawnionych do tego organów kontrolnych w Polsce.

Zalety używania przyłbic ochronnych – jakie one są

1. Przyłbica na nos i usta a łatwość zachowania jej  w czystości:
Przyłbice ochronne cechują się wysoką granicą wytrzymałości na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Są również wyposażone w specjalną  opaskę. Gumowa opaska, bo taka przeważnie występuje, służy do założenia przyłbicy za głowę i utrzymywania jej na głowie w stabilnej pozycji. Dostępne na polskim rynku równie są modele w postaci pełnych nakryć głowy jako przyłbice ochraniające twarz.

Maseczki ochronne  w porównaniu przyłbic, trzeba wielokrotnie oraz często prać. Natomiast samą przyłbicę wystarczy jedynie prosta dezynfekcja poprzez przetarcie jej czystą ściereczką za pomocą specjalnego płynu dezynfekującego bądź spirytusu salicylowego. Dzięki temu, użytkowanie samej przyłbicy w perspektywie długoterminowego eksploatowania jest dużo wygodniejsze i bezpieczne dla zdrowia.

2. W trosce o swobodny oddech-przyłbica ochronna w trosce o każdy wdech i wydech powietrza:
Wiele użytkowników maseczek uskarżą się na to, że maseczki ochronne wielorazowe, które znacznie utrudniają im oddychanie. Szczególnie jest to zauważalne w ciepłe albo parne (upalne dni). Ponieważ ograniczona cyrkulacja powietrza sprawia, że dostęp do tlenu jest bardziej ograniczony.

Dzięki stosowaniu przez Ciebie – przyłbicy ochronnej  , nie musisz się o to martwić, gdyż zapewnia ona Ci pełna cyrkulacje powietrza, a co najważniejsze- nie wdychasz przy tym własnego wydychane przez siebie dwutlenku węgla (CO2) w przeciwieństwie do materiałowych maseczek ochronnych.

Uwaga!: Noszone na twarzach przyłbice ochronne znacznie w mniejszym stopniu ograniczają oddychanie, ze względu na zachowany większego odstępu, pomiędzy obudową przyłbicy od nosa i ust. Dzięki zachodzi pełna cyrkulacja powietrza, która pozwala odprowadzić nadmiar dwutlenku węgla z Twoich płuc.

3. Kompleksowa ochrona przed drobnoustrojami:
Pełna przyłbica ochronna gwarantuje Ci skuteczną ochronę przed różnorakim drobnoustrojami oraz patogenami próbującymi wtargnąć do wnętrza Twojego organizmu. Jednakże, jak dowodzą liczne badania i testy kliniczne, wiele drobnoustrojów może przeniknąć do naszego organizmu także poprzez oczy. Z tego powodu, zabudowana przyłbica ochronna ochrania Twoją twarz od linii czoła, aż po podbródek. Taka jej konstrukcja sprawia, że zabezpieczone zostają  wszystkie newralgiczne strefy, czyli obszary Twojej twarzy,  przez które, np. patogen wirusowy tj.  “Koronawirus”, może dostać się do organizmu i wyrządzić w nim spore szkody zdrowotne.

Kiedy i w jakich sytuacjach warto zastosować przyłbicę ochronną?

 Przyłbicę ochronną powinieneś używać,  kiedy:

  • Masz przewlekłe dolegliwości zdrowotne związane schorzeniami oskrzeli oraz płuc tj.: astma (płucna i oskrzelowa), pylica płuc, rozedma płucna (płuc), rak, gruźlica,  mukowiscydoza oraz inne rodzaje schorzeń górnych dróg oddechowych.
  • Masz lęki i  z powodu nich, nie jesteś w stanie korzystać z maseczki.  Oczywiście musisz posiadać na to właściwie zaświadczenie lekarskie oraz musi to być  odnotowane w Twojej dokumentacji medycznej.
  • Na co dzień jako pracownik wykonujesz specyficzny rodzaj pracy, a samo zasłonięcie Twoich oczu przez maseczkę ochronną albo zmniejszenie widoczności ich pola- może powodować zagrożenie nie tylko dla Ciebie, ale jednocześnie dla Twoich współpracowników podczas pracy.
  • Masz uczulenie (alergię)  na większość tkanin i materiałów tkackich, obecnie materiałów stosowanych do produkcji maseczek ochronnych.
  •  Nie możesz używać standardowych maseczek ochronnych z przyczyn losowych, innych niż uwarunkowania zdrowotne, np. względy etyczno- religijne.

Dlaczego warto stosować przyłbice ochronne, w jakim celu?

Jak już wiesz, przyłbice ochraniające na twarz są bezpieczne, a także nie ograniczają Ci swobodnego oddychania, tak,  jak maseczki ochronne, nawet te określane jako wielorazowe. Równocześnie przyłbice są wygodniejsze w długotrwałym stosowaniu, ze względu na możliwość szybkiej dezynfekcji. Albowiem przyłbice ochronne i przez to- zapewniają one bardzo dobrą filtrację.
Zresztą niejeden już producent przyłbic ochronnych wymyślne coraz to wygodniejsze modele przyłbic, które możesz nosić na twarzy przez kilkanaście godzin dziennie, a przy nie odczuwać w ogóle ich obecności na Twoim ciele.

**********************
Dzięki temu artykułowi poznałeś już, dlaczego warto nosić przyłbice ochronne oraz kiedy warto ją stosować.  Aczkolwiek mam do Ciebie jeszcze jedną małą prośbę: abyś w czasach ogólnoświatowej pandemii COVID-19 przestrzegał obowiązujących nie tylko w Polsce obostrzeń, ale  także stosował się do zaleceń panujących w innym  kraju, jeżeli będziesz przebywać na jego terytorium.

Ponieważ to wszystko jest dla Twojego zdrowia, mojego zdrowia, a w szczególności zdrowia innych osób, które są wokół nas. A jak wiadomo:  “zdrowie ma się tylko jedno i jedyne na świecie”.