Sanatorium nad morzem – jak wybrać?

Czym kierować się wybierając sanatorium nad morzem. Jakie są przewagi korzystania z sanatorium prywatnie?

Wybierając sanatorium nad morzem musimy uwzględnić, w naszych kalkulacjach, wiele istotnych czynników. Możemy oczywiście liczyć na miejsce w kolejce i zdać się na ofertę Narodowego Funduszu Zdrowia, ale jeżeli nie chcemy czekać długich miesięcy na przydział miejsca z NFZ, możemy skorzystać z sanatorium prywatnie.

Sanatorium nad morzem prywatnie

Wybór sanatorium, jak w każdej sprawie związanej z naszym zdrowiem należy rozpocząć od konsultacji z lekarzem, który zna przebieg naszych dolegliwości. Pomoże on nam wybrać zabiegi i otoczenie które najlepiej wpłynie na stan naszego zdrowia. Nie jesteśmy tu jednak zobligowani do wyjazdu do ośrodka wskazanego przez lekarza specjalistę, jak w przypadku skierowania na NFZ. To kuracjusz ma swobodę wyboru terminu pobytu, miejsca, w którym chce poddać się kuracji, czy standardu samego ośrodka sanatoryjnego. Ogranicza nas w zasadzie tylko aktualna oferta sanatoryjna, nasza dyspozycyjność oraz zasobność naszego portfela.

Sanatorium nad morzem od ręki

Dzięki temu, że nie korzystamy z przydziałowych miejsc z NFZ możemy pojechać na turnus sanatoryjny nawet z dnia na dzień. Nie czekając długich miesięcy w kolejce. Rezerwacji takiego wyjazdu dokonuje się tak prosto jak zwykłej rezerwacji w hotelu. Wszystkie szczegóły możemy potwierdzić telefonicznie lub mailowo, bezpośrednio z iż sanatorium, w którym chcemy wypoczywać. Dzięki temu procedura jest dużo prostsza i generująca mniej stresu. Nie musimy się martwić długimi kolejkami ani zbieraniem stosu skierowań, zaświadczeń i wyników. Jeżeli zdecydujecie się jednak na turnus rehabilitacyjny z basenem w górach to zapraszamy do Krynicy-Zdroju!

Prywatne sanatorium nad morzem – komfort i wygoda

Prywatne sanatorium nad morzem, to też większy komfort i wygoda. Od razu wiesz, kiedy możesz rozpocząć pobyt, nie musisz czekać w długiej kolejce. A wszyscy wiemy, że spokój ducha ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Wybierając prywatne sanatorium mamy też większy wpływ na zabiegi jakim będziemy poddawani. Możemy zdecydować się na taki wachlarz usług, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał. Nawet jeżeli część oferty tylko poprawi nasz humor.