Skuteczna depilacja laserowa

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Pamiętaj jednak, że w celu zadbania o swoje bezpieczeństwo powinieneś korzystać tylko ze sprawdzonych usług. Wówczas zabieg depilacji zostanie wykonany na nowoczesnym sprzęcie.

  1. Dlaczego warto wybrać depilację laserową?
  2. Przebieg zabiegu depilacji
  3. Największe zalety depilacji laserem

Wśród poniższych informacji znajdziesz opis prawidłowo przeprowadzonego zabiegu oraz wskazówki, które pozwolą ci się do niego przygotować.

Dlaczego warto wybrać depilację laserową?

Potwierdzono klinicznie, że depilacja laserem umożliwia usuwanie włosów z dowolnych części ciała. Skuteczność zabiegu zależy między innymi od koloru owłosienia oraz karnacji skóry. Na szczęście grubsze i ciemniejsze włosy są łatwiejsze do usunięcia. Nowoczesna depilacja laserowa jest bezpieczna dla zdrowia, ponieważ laser wytwarza ciepło, które niszczy cebulki włosów, a jednocześnie stosowana wiązka nie stanowi zagrożenia i nie wnika w głąb skóry. Chociaż tego typu depilacja jest droższa niż stosowanie domowych metod, jest nie tylko bardziej skuteczna, ale też mniej bolesna. Nie są to oczywiście jedyne zalety depilacji laserowej, bo dla wielu klientów najważniejsze jest to, że takie rozwiązanie jest trwałe. Wystarczy więc raz w roku skorzystać z zabiegu utrwalającego, aby można było zapomnieć o niechcianym owłosieniu.

Przebieg zabiegu depilacji

Z pewnością interesuje cię, jak przebiega depilacja laserowa i w jaki sposób należy się do niej przygotować. Na początku należy spotkać się ze specjalistą. Taka konsultacja jest niezbędna, aby zyskać pewność, że zabieg depilacji może zostać bezpiecznie przeprowadzony. Dodatkowo wykonywana jest mała próba, co pozwala zaobserwować reakcje skóry na laser. Wybierając depilację z wykorzystaniem lasera, należy liczyć się z tym, że zabieg trzeba będzie powtórzyć. Wynika to z tego, że włosy nie rosną w tym samym tempie. Laser zniszczy więc mieszki włosowe, ale jednocześnie nie będzie mógł usunąć włosów znajdujących się aktualnie w fazie uśpienia. Z tego powodu dla uzyskania idealnych efektów warto umówić się na powtórzenie zabiegu.

Największe zalety depilacji laserem

Depilacja przeprowadzona laserem będzie praktycznie nieodczuwalna. Niektóre osoby odczuwają jedynie niewielkie szczypanie. Dobrze wykonana pozwoli ci uniknąć skutków ubocznych w postaci podrażnienia skóry, nawet jeżeli będzie przeprowadzana w okolicy wrażliwych miejsc (takich jak bikini lub pachy). Jedynym ograniczeniem tego rozwiązania jest to, że nie zaleca się go osobom o bardzo ciemnej cerze.