Sposób na wirusy: oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EU-B

Na oczyszczacz powietrza decyduje się coraz więcej firm i gospodarstw domowych. Unoszące się cząsteczki smogu zimą wpływają na spadek koncentracji, samopoczucia i problemy z oddychaniem. Ponadto dobry oczyszczacz powietrza będzie stanowić sposób na walkę ze znajdującymi się w pomieszczeniu wirusów. A to w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne.

Z racji tego, że rośnie grupa osób, które zdają sobie sprawę z tego, jak ważna dla zdrowia jest jakość powietrza, popyt na oczyszczacze powietrza rośnie. W odpowiedni na to zapotrzebowanie, na rynku pojawiają się nowi producenci. Nie mówiąc już o tym, jak wiele do wyboru mamy samych urządzeń. Nie zapominajmy jednak, że chodzi o zdrowie nasze i naszej rodziny lub współpracowników, więc skupmy się na producentach znanych, którzy od lat zajmują się produkcją oczyszczaczy. Jedną z marek, które cieszą się pozytywnymi rekomendacjami, jest Sharp. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z jego najchętniej wybieranych modeli – Sharp KC –A50EU-B.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Sama zasada działania we wszystkich oczyszczaczach powietrza jest zbliżona. Po uruchomieniu urządzenia zasysa ono powietrze, które następnie trafia do filtra, gdzie wychwytywane są cząsteczki zanieczyszczenia i osadzają się na filtrze. Następnie urządzenie oddaje do pomieszczenia czyste powietrza. Podczas wyboru oczyszczacza powietrza, trzeba przyjrzeć się jego wydajności i przepustowości. Nie każde urządzenie jest w stanie filtrować powietrze na takiej samej powierzchni.

Innowacje, które pokochasz

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EU-B jest urządzeniem wyjątkowo intuicyjnym. Ma doskonale przemyślany tryb automatyczny, którego działanie dostosowuje się do takich parametrów jak stężenie pyłów, temperatura czy wilgotność powietrza. Ma różne poziomy głośności, a w trybie nocnym jest praktycznie niesłyszalny. Dla zwiększonej wygody w oczyszczaczu znajdują się wskaźniki nawilżania, wilgotności powietrza i konserwacji filtrów. Przemyślany jest też zestaw filtrów, co w połączeniu z nawilżaczem i generatorem jonów sprawia, że powietrze zyska doskonałą jakość.

Jak to się dzieje, że oczyszczacz niweluje wirusy?

W dobrych oczyszczaczach znajduje się kilka filtrów, które wychwytują cząsteczki różnej wielkości. W tym mogą eliminować drobnoustroje. W omawianym urządzeniu znajduje się filtr wstępny, filtr węgla aktywnego, filtr HEPA H13, jonizator Plasmacluster i nawilżacz ewaporacyjny.

Ze względu na eliminację wirusów, bakterii i grzybów, istotne są przede wszystkim filtr HEPA H13 i jonizator Plasmacluster. Pierwszy z nich wychwytuje bardzo drobne zanieczyszczenia, a jego skuteczność wynosi 99.97%. Poza wirusami pozbywa się z powietrza pyłów PM2,5 i PM10, a także alergeny. Destrukcyjne dla wirusów są również wyzwalane przez jonizator jony. Sharp KC-A50EU-B jest w stanie wyzwolić do powietrza 7000 jonów na cm3. Dzięki takim rozwiązaniom zauważymy, że choroby będą się mniej rozprzestrzeniać, a domownicy bądź współpracownicy będą zdrowsi.