Szczoteczka soniczna na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja to podstawa

Odpowiednia higiena stomatologiczna jest podstawą w utrzymaniu dobrej kondycji naszego uzębienia, eliminacje jakichkolwiek chorób oraz zachowanie białego uśmiechu na lata. Bardzo ważne jest abyśmy w tym celu stosowali wyłącznie najwyższej jakości artykuły do higieny jamy ustnej, ponieważ tylko one stanowią gwarancje zdrowia i zadowolenia. Jedną z najbardziej podstawowych metod dbania o zdrowy uśmiech jest właściwa higiena jamy ustnej. Polega ona na regularnym szczotkowaniu, wyłącznie przy użyciu odpowiednio dobranych szczoteczek i odpowiedniej pasty do zębów. Jest to bardzo ważne ponieważ zbyt twarda szczoteczka, może uszkodzić szkliwo, dziąsła oraz bardzo niekorzystnie wpływać na ogólną kondycja naszych zębów. Wybierając pastę również powinniśmy kierować się jej przeznaczeniem oraz składnikami które zawiera. Inne pasty bowiem przeznaczone są do szkliwa wrażliwego, inne do dziąseł skłonnych do uszkodzeń, a jeszcze inne mają za zadanie je wybielać. W pastach również bardzo ważne jest jak wiele składników się w nim znajduje oraz jak bardzo są one skoncentrowane. Często zdarza się bowiem, nasze uzębienie jest bardzo delikatne i zbyt mocne środki chemiczne mogą je uszkodzić.

Szczoteczka nie byle jaka

Gdy poruszyliśmy już kwestie pasty do zębów kolejnym bardzo ważnym elementem jest sama szczoteczka. Włosie nie powinno być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde, ponieważ może uszkadzać strukturę zębin, prowadzić do uszkodzenia dziąseł a nawet skutkować poważnym podrażnieniem szkliwa lub jego zerwaniem. Jest to nie tylko nie przyjemne ale wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia jamy ustnej.

Odwiedź dentystę

Ważnym, choć często pomijanym aspektem jest profilaktyka stomatologiczna. Choć jest ona tak ważna bardzo często się o niej zapomina, do momentu gdy pojawia się problem. Jednym z najczęściej występujących jest próchnica, która atakuje zęby i bardzo niekorzystnie wpływa na ich kondycję. Kluczem do walki z nią jest profilaktyka stomatologiczna i dbanie by zęby były odpowiednio pielęgnowane.

Nowinki techniczne

Sklep stomatologiczny jest miejscem które powinno być przez nas często odwiedzane, ponieważ tam mamy możliwość zakupu najwyższej jakości szczoteczek i pasty. Stosunkowo nowym rozwiązaniem szczoteczki soniczne, które swoją innowacyjną budową a zarazem wysoką jakością sprawiają, że to o wiele skuteczniejsze niż normalne szczoteczki i zwykłe szczoteczki oscylacyjne. Czym jednak różni się szczoteczka soniczna od innych ? Tutaj najważniejszą różnicę jest rodzaj ruchu jaki ona wytwarza. W przypadku wielu szczoteczek ruch ten był obrotowy, tutaj natomiast jest on Pomagamy emitowaniem fal, które przekładają się na drganie głowicy szczoteczki. Wszystko to wpływa na zwiększenie ruchu wymiatające go, który jest najskuteczniejszy w pielęgnacji zębów. Dodatkowo najczęściej wyposażona jest ona kilka trybów pracy które sprawiają, że możemy indywidualnie dopasować prędkość działania, szorstkość czy oddziaływanie na element jamy ustnej. Możemy bowiem wybrać tryb masażu dziąseł, który przełoży się na zmniejszanie dolegliwości związanych z podrażnieniem dziąseł, problemów przekrwieniem i innych niekorzystnych aspektów. Możemy również wybrać tryb delikatnego szczotkowania, który jest przeznaczony dla delikatnej jamy ustnej lub pozwala przyzwyczaić się do działania tego typu szczoteczek. Przy wyborze należy jednak pamiętać, aby wybrać profesjonalny sklep z artykułami do higieny jamy ustnej, ponieważ tylko wtedy możemy być pewni że kupimy produkt najwyższej jakości i posłuży nam latami. Jeśli jednak chcemy dodatkowo bardziej poprawić pielęgnację jamy ustnej powinniśmy wybrać irygator stomatologiczny. Jest to urządzenie które służy do oczyszczania Szczelin między zębowych, za pomocą wystrzeliwane go pod ciśnieniem płynu który wymywa wszelkie zanieczyszczenia i bakterie. Irygatory do zębów pozwalają zwiększyć jakość oczyszczania jamy ustnej Ola wpływają na jej ogólną kondycję. Przy wyborze jakichkolwiek urządzeń należy jednak pamiętać, aby były one najwyższej jakości, ponieważ w przeciwnym razie możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Estetic Dent Sklep Stomatologiczny