Terapia osoczem bogatopłytkowym – na czym polega?

Terapia osoczem bogatopłytkowym, zwana często także wampirzym liftingiem, to zabieg, który zyskuje coraz większe grono zwolenników, zarówno wśród pacjentek, jak i wykonujących zabiegi medycyny estetycznej lekarzy. Służy on przede wszystkim jako metoda redukcji lub usunięcia zmarszczek.

  1. Terapia osoczem bogatopłytkowym
  2. Kto może wykonać wampirzy lifting?

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem bogatopłytkowym to jeden z coraz popularniejszych zabiegów odmładzających. Specjaliści z kliniki https://drwinczakiewicz.pl/ podkreślają, że jest to przede wszystkim bardzo ciekawa alternatywa dla kobiet, które chcą zmniejszyć widoczność zmarszczek na twarzy, ale boją się sztucznego efektu naciągnięcia skóry i dlatego rezygnują z wykonania botoksu. Osocze bogatopłytkowe pozwala natomiast zredukować lub usunąć zmarszczki i jednocześnie zachować naturalny wygląd twarzy. Terapia osoczem nie jest zabiegiem chirurgicznym, jest to jedna z mniej inwazyjnych metod redukcji zmarszczek. Pacjentki mają oczywiście do wyboru szereg różnych zabiegów. Ich listę możesz sprawdzić np. tutaj: https://drwinczakiewicz.pl/medycyna-estetyczna/. Natomiast to właśnie terapia osoczem cieszy się ogromną popularnością. Sam zabieg nie jest szczególnie bolesny, polega bowiem na serii wstrzyknięć osocza bogatopłytkowego w skórę. To powoduje rewitalizację skóry i jej głębokie odżywienie. Osocze otrzymywane jest ze specjalnej obróbki krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. Nie ma więc tutaj ryzyka pojawienia się jakiegokolwiek uczulenia, nie trzeba zastanawiać się, czy wszystkie składniki preparatu są bezpieczne. Dodatkowo, osocze bogatopłytkowe zawiera zwiększoną ilość płytek krwi i czynników wzrostu, co pozwala osiągnąć wysoki poziom regeneracji skóry.

Kto może wykonać wampirzy lifting?

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona przede wszystkim dla tych pacjentek, które chcą pozbyć się zmarszczek lub co najmniej zredukować ich widoczność. Z zabiegów tego typu korzystają także osoby cierpiące na uszkodzenia stawów i ścięgien. Więcej o samym zabiegu przeczytasz na: https://drwinczakiewicz.pl/portfolio-item/osocze-bogatplytkowe/. Spora część kobiet dotychczas stosujących botoks decyduje się terapię osoczem zamiast dotychczas wykonywanych zabiegów. Jest to także dobre rozwiązanie dla kobiet cierpiących na nadwrażliwość na toksynę botulinową. Terapia osoczem pomaga pozbyć się zmarszczek z:

  • okolic oczu,
  • czoła,
  • policzków,
  • nosa,
  • okolic ust,
  • szyi,
  • dekoltu,
  • dłoni.

Co ciekawe, wykonanie tego zabiegu mogą rozważyć także mężczyźni, którzy mierzą się z problemem łysienia.