Ultrasonograf na co zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie

Ultrasonograf to bez wątpienia sprzęt który zrewolucjonizował medycynę, dzięki zastosowaniu ultradźwięku pozwala na zobrazowanie i diagnozowanie tkanek, oraz wykrywanie bardzo niewielkich zmian. Jest to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna. Ultrasonografy nie powstały pierwotnie do celów medycznych, ale w celu wykrywania wad w metalu. Dopiero w latach 60 i 70 XX wieku zostały umieszczone w szpitalach. Obecnie znajdują szerokie zastosowanie w medycynie, a współcześni pacjenci i lekarze nie wyobrażają sobie żeby nie były on oczywistym wyposażeniem w palcówkach medycznych.

Jak działa ultrasonograf

Sonda, która przykładana jest do skóry pacjenta emituje fale ultradźwiękowe, które w dużym uproszczeniu rozchodzą się i zostają odbite od narządów wewnętrznych, a następnie wracają do odbiornika i przekształcają ten sygnał na obraz, który lekarz analizuje na monitorze.

Ultrasonograf cena od czego zależy

Medycyna stale się rozwija, a sprzęt na którym pracują lekarze nie może pozostawać w tyle, wręcz przeciwnie te dwa elementy stanowią o rozwoju tej jakże ważnej dziedziny. Dzisiejsze ultrasonografy różnią się znacznie od tych na których pracowano początkowo. Rozwój technologiczny daje obecnie możliwość przeprowadzenia badania USG już w 3D oraz 4D.

Aparat USG cena jak będzie się kształtować?

Będzie to zależeć od wielu czynników przede wszystkim czy jest to ultrasonograf stacjonarny czy aparat do USG przenośny. Ultrasonograf przenośny będzie zdecydowanie dużo tańszy jednak nie będzie posiada tylu funkcji jak aparat stacjonarny, nie posiada również opcji badania w 3D i 4D Cena takiego nowego aparatu to ok 13 000 zł. Z kolei ultrasonografy stacjonarne są o wiele większe, posiadają więcej funkcji, przekrój monitora również będzie większy. Ceny są za to dużo wyższe, niż w przypadku wcześniej opisywanego ultrasonografu przenośnego i zaczynają się już od 30 000 zł do nawet 100 000 zł . Im bardziej zaawansowana technologia tym większa cena. Koszta będą wzrastać również wtedy im więcej w sprzęcie będzie aktywnych portów do umieszczenia głowic. Warto podczas jego zakupu także zwrócić uwagę ile kosztuje dodatkowe wyposażenie np. dodatkowe głowice, których nie było w zestawie, to też element zwiększający ostateczne koszta.

Ultrasonografy oferta – jak wyszukać najlepszej

Oczywiście jak każda inna branża także ta sprzedająca sprzęt medyczny ma konkrecję. Na rynku jest dostępnych wiele ofert dotyczących ultrasonografów. Dzięki konkurencji, można bez większego problemu znaleźć sprzęt, który będzie odpowiadał wymaganiom kupującego, również tym cenowym. Sprzedażą sprzętu medycznego jakim jest ultrasonograf zajmują się zarówno specjalistyczne sklepy medyczne jak również osoby prywatne, kiedy ktoś sprzedaje np. używany aparat do usg, kuszą one swoją ceną jednak warto pamiętać, że będą one prawdopodobnie pozbawione gwarancji i nie można być pewnym w jakim stopniu sprzęt był eksploatowany. Zapoznając się z ofertą sprzedaży aparatów do USG warto zastanowić się do czego będzie potrzebny nam sprzęt i jak wiele osób o jakich specjalnościach będzie z niego korzystało.