Wszystko, co musisz wiedzieć o suplementach z liści moringa

Jednym z popularniejszych ostatnio suplementów diety są tabletki z wyciągiem z liści moringa. Ponieważ interesuję się różnymi sposobami na poprawienie zdrowia, postanowiłem dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym jest moringa?

Należy do roślin oleistych, występujących na terenie półwyspu indyjskiego. Posiada wyjątkowe właściwości odżywcze, dlatego została zaliczona do grona Superfoods, czyli do grona najzdrowszej żywności na świecie. Znana jest pod nazwą Moringa olejodajna lub drzewo chrzanowe. Dzięki licznym zastosowaniom znalazła zastosowanie w kosmetyce, kuchni oraz w medycynie naturalnej. Szczególnym surowcem jest olej z tej rośliny, który jest wykorzystywany do pielęgnacji skóry i posiada właściwości antybakteryjne.
Moringa zawiera duże ilości białka, witaminy A, C, E oraz spore ilości żelaza, potasu, chromu i boru. Roślina jest bogata w antyutleniacze, posiada duże właściwości antyoksydacyjne i pomaga usuwać szkodliwe związki z organizmu. Ma największe stężenie chlorofilu spośród znanych roślin, dlatego skutecznie łączy toksyczne związki i zapobiega ich wchłanianiu przez organizm.

Czy preparaty z zawartością moringi mogą wpływać na metabolizm?

Jeśli suplement posiada w swoim składzie moringę, to rzeczywiście może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Zawartość chromu w roślinie ma duże znaczenie dla przemiany materii organizmu, poza tym wpływa pozytywnie na poziom stresu. Dzięki temu łatwiej jest zachować spokój i przestać podjadać między posiłkami. Dzięki zawartości kwasów omega 3 roślina zmniejsza ryzyko występowania różnych chorób. Wykazuje działanie przeciwzapalne i ogranicza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu drugiego. Zawartość zeatyny i salwesterolu sprawia, że moringa ma właściwości przeciwnowotworowe. Pomaga przekształcać toksyczne substancję i niszczyć guza.

Na odchudzanie wpływa wiele czynników, a dieta jest tylko jednym z nich. Jeśli ktoś podejdzie do tej kwestii kompleksowo i zadba o wszystkie aspekty utraty wagi, ma większe szanse na sukces. Ograniczenie ilości spożywanych kalorii i włączenie do diety środków zwiększających tempo metabolizmu spowoduje zmniejszenie się wagi.

Przeciwskazania w używaniu moringi

Jedyną sytuacją, w której nie zaleca się używanie środków z zawartością moringi jest okres ciąży. Ze względu na substancje, które zawiera ta roślina, może dojść do skurczów macicy i poronienia. Istnieje niewiele informacji o bezpieczeństwie korzystania z owoców drzewa chrzanowego przez kobiety spodziewające się dziecka.

Zachęcam także sprawdzić suplement diety Berber Fast.