Wszystko o zabiegu zamykania naczynek

Rozszerzone naczynia krwionośne mogą utrudnić życie wielu osobom, ponieważ pojawiają się jako widoczne pajączki na skórze. Najpopularniejszymi miejscami zabiegu są: twarz, nogi i szyja. Zabieg laserowego zamykania naczynek pozwala na zamknięcie widocznych żyłek. Co warto wiedzieć na temat zabiegu, dowiesz się poniżej.

  1. Laserowe zamykanie naczynek – przebieg zabiegu
  2. Laserowe zamykanie naczynek – wskazania i przeciwwskazania
  3. Laserowe zamykanie naczynek – zalety i efekty

Laserowe zamykanie naczynek – przebieg zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek Gdańsk to zabieg, który składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to działanie lasera wraz z falą radiową na miejsce z widocznymi naczynkami. Następnie podaje się wyciszającą maskę, która koi skórę i pozwala na szybszy proces naprawczy tkanki. Dobrane promienie światła laserowego powodują selektywną absorpcję światła przez krew w naczynkach. Jest ona podgrzewana do wysokiej temperatury, co pozwala na jej zniszczenie i wchłonięcie się. Specjalista ocenia przebarwienia, ich średnicę, a także kolor, aby idealnie dobrać parametry lasera, takie jak: wysokość energii, rodzaj filtra, czy ilość impulsów. Najpierw wykonuje się próbę laserową, aby dobrać optymalnie energię, która pomoże wchłonąć przebarwienia. Energia świetlna pochłaniana jest przez hemoglobinę, co podnosi jej temperaturę i zniszczenie ściany naczynia krwionośnego. Cena zabiegu waha się od 90 zł do 300 zł w zależności od obszaru ciała.

Laserowe zamykanie naczynek – wskazania i przeciwwskazania

Osoby, które decydują się na zabieg laserowego zamykania naczynek nie robią tego tylko ze względów estetycznych. Dość istotne są także przyczyny dermatologiczne, dlatego zabieg poleca się osobom, które ciepią na rumień, trądzik różowaty, płytkie i świetnie zmarszczki, naczyniaki czy wiotkość skóry. Warto pamiętać, że każdy zabieg ma swoje ograniczenia. Laserowe zamykanie naczynek jest niebezpieczne w przypadku zaawansowanej cukrzycy, nowotworów, ciąży i okresu karmienia piersią, epilepsji czy przy przyjmowaniu leków na rozrzedzenie krwi.

Laserowe zamykanie naczynek – zalety i efekty

Wybranie tej metody nie obciąża narządów wewnętrznych, jak w przypadku antybiotykoterapii, a także cechuje się bezinwazyjnością. Do zalet można zaliczyć także wszechstronność, gdyż niweluje wszystkie problemy skóry trądzikowej. Metoda jest nowoczesna i bezpieczna. Efekty laserowego zamykania naczynek widać po kilku dniach w postaci redukcji rumienia, całkowitego usunięcia naczyniaków, redukcji widoczności naczynek czy zmniejszenia objawów trądziku.